Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Acer Windows 7 Yükseltme Programı

Yazan Tarih 07 Ekim 2009 – 21:33Yorum Var

26 Haziran 2009- 31 Ocak 2010 1 arasında Acer marka Windows Vista- tabanlı PC alan kullanıcılar Windows 7 piyasaya sürüldüğünde Windows 7 yükseltme sürümüne sahip olabilirler.

Acer Windows 7  yükseltme programı 3 aşamadan oluşuyor.

ilk olarak 26 Haziran 2009 – 31 Ocak 2010 tarihleri arasında buradaki ürünlerden birine sahip olmanız gerekiyor.

ikinci olarak Windows 7 sürümü seçiyorsunuz.. Microsft’ un Windows 7 Yükseltme programına göre PC’ nizde yüklü işletim sistemine denk gelen Windows 7 seçmeniz gerekiyor.

Üçüncü ve son aşamda ise kimlik ve adres bilgilerini giriyorsunuz. Windows 7 işletim sistemi piyaya çıktığı tarihte adresine kargo ile gönderilecektir.

Acer Windows 7 Yükseltme Programı Sıkça Sorulan Sorular

Windows 7 Yükseltme Programının amacı nedir?
The Windows 7 Yükseltme Programı uygun Windows Vista işletim sistemine sahip olan kullanıcılara Windows 7’ye düşük maliyetli bir yükseltme sağlamak için tasarlanmıştır.

Hangi Microsoft işletim sistemleri Yükseltme Programı için uygundur?
Programa uygun olmak için 26 Haziran 2009 – 31 Ocak 2010 tarihleri arasında yeni bir PC satın almış olmanız gerekiyor. PC geçerli bir Vista Home Premium, Windows Vista Business veya Windows Vista Ultimate Certificate of Authenticity (COA) ile gelmiş olmalı (Certificate of Authenticity : tasdik belgesi) . Ayrıca PC Microsoft Windows Vista SP1 ;SP2 VEYA Windows XP indirme ile Service Pack 3 yüklenmiş olmalı.

Windows 7 Yükseltme programına uygun olduğumu nasıl anlarım?
26 Haziran 2009- 31 Ocak 2010 tarihleri arasında satın alınmış desteklenen modeller Windows 7 Yükseltme Programı için uygundur. Kontrol etmek için bu sitede yeni bir sipariş oluşturun ve seri numaranızı girin.

Microsoft Windows Vista nın hangi sürümü Windows 7’ye yükseltilebilir?
Windows Vista dan Windows 7’ye geçiş için uygun yollar:

Windows Vista Home Premium | Windows 7 Home Premium
Windows Vista Business | Windows 7 Professional
Windows Vista Ultimate | Windows 7 Ultimate

Yükseltmenin maliyeti nedir?
Malzeme, gönderi, işleme ve işlemler için ve ithalat vergilerini karşılamak için bu yükseltmenin bir fiyatı var. Bu fiyat lokasyonunuza ve talep edilen yükseltme ürününe göre değişiklik gösterecektir. Bazı ülkelerde yükseltme ücretsiz. Toplam fiyat siparişinizin girişinden hemen önce size gösterilecektir. Bu esnada katılmamayı tercih edebilirsiniz. Sipariş onaylandıktan sonra ücret iadesi olmayacaktır.

Yükseltme kiti ne zaman elime ulaşır?
O26 Haziran 2009’dan itibaren oluşturulmuş siparişler toplanacak ve Microsoft’un Windows 7 genel piyasaya sürülme gününe kadar saklanacak. Bu tarihten sonra gönderimler başlayacak. Siparişler ilk giren ilk çıkar prensibi ile gönderilecek.

32-bit Windows Vista dan 64-bit Windows 7’ye yükseltme yapılabilecek mi?
Hayır. 32-bit Windows Vista işletim sistemi ancak 32-bit Windows 7 ‘ye yükseltilebilecek.

Windows 7 yükseltme kitinin içinde neler var?
Yİçinde gerekli sürücüler ve uygulamalar bulunan bir Yükseltme Sihirbazı (Upgrade Wizard) diski ve Windows 7 işletim sistemi DVD sine sahip olacaksınız. Diskler kullanım kılavuzu ve tasdik belgesi ile birlikte bir kutu içinde gelecek.

Yükseltmemi nasıl aktif hale getireceğim ?
Yükseltme araçlarını alan uygun son kullanıcılar yükseltme yazılımlarını yükleyerek ve disklerin tasdik belgesi ( COA) üzerinde bulunan Product Activation Key ( Ürün aktivasyon şifresi) ini girerek yükseltilmiş işletim sistemlerini aktive edebilirler. Bu nedenle yükseltme kitini alan son kullanıcılar disklerin COA etiketini ve ilgili Ürün Aktivasyon Şifresini saklamalıdırlar.

Satın alma tarihini ispat etmek için Windows COA veya fatura ( POP) üzerindeki işletim sistemi ürün şifresini sağlamam gerekli mi ?
AWindows COA gerekli DEĞİLDİR. Yine de uygunluğunu kontrol etmek için sipariş işleminde sisteme PC’nizin seri numarasını girmeniz gerekecektir. Bazı durumlarda uygunluğu ispatlama için faturanızın bir kopyasını göndermeniz istenebilir.

Eğer birden fazla sistemim varsa bir sefere çoklu sipariş girebilir miyim ?
Evet, 5 adete kadar geçerli seri numarası bir siparişte girilebilir. Hepsi aynı gönderimle size ulaştırılacaktır.

Windows Vista yı farklı bir Windows 7 sürüm veya diline yükseltebilir miyim?
Hayır. Diller, sürümler ve mimariler arası yükseltme DESTEKLENMEMEKTEDİR. Örneğin Windows Vista Home Premium İngilizce sürümünden Windows 7 Home Premium Japonca sürümüne geçemezsiniz. Windows Vista Business sürümünden Windows 7 Ultimate sürümüne geçemezsiniz ve 32- bit’ten 64-bit’e yükseltemezsiniz.

Sipariş durumu, faturalama, iptal, geri ödeme ve iadelerle ilgili nereden bilgi alabilirim ?
Windows 7 yükseltme sipariş işlemleri Microsoft’un yetkili kopyalayıcısı Mentor Media tarasından gerçekleştirilmektedir. Daha fazla bilgi için Mentor Media websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Windows Vista kullanan başkaları için de aynı yazılımı yükseltebilir miyim ?
Evet, program için uygun oldukları müddetçe. Lütfen Mento Media’nın Şartlar & Koşullar‘ına göz

Windows Home Pemium’u ev kullanıcıları için doğru seçenek yapan nedir?

Günlük işleri kolaylaştırır: Daha kolay yönlendirme, baist ev ağı kurma, gelişmiş araç özellikleri ve Windows Internet Explorer 8 ile daha hızlı web dolaşımı bilgisayar tecrübenizi kolay ve eğlenceli hale getirir.

İstediğiniz gibi çalışır: Daha hızlı, daha çabuk yanıt veren ve daha güvenilir- Home Premium geniş uygulama uyumluluğu ve daha az kesilme sağlar.

Yen Şeyler Mümkün : Home Premium PC’niz ile çalışmak için daha fazla seçenek sunar, müziğinizin, videolarınızın ve resimlerinizin tadını daha çok çıkarmanızı sağlar.

Windows 7 Home Premium yazıcılarım, uygulamalarım ve bütün cihazlarla çalışacak mı ?
Windows 7, Windows Vistanın temelleri üzerine kurulmuştur. Windows Vista ile çalışan bir çok yazıcı, uygulama ve cihaz Windows7 ile de çalışacaktır. Bu aynı zamanda daha az uyum problemi demektir.

Şu anda Windows XP kullanıyorum veya  from Windows Vista  dan Windows XP’ye geçtim.  Windows 7’ye nasıl yükseltebilirim??
Eğer orjinalinde Windows Vista ile çalışan uygun bir bilgisayar sahipseniz ve sonradan Windows XP yüklediyseniz Windows 7.’yi yükleyebilirsiniz. Orjinalinde cihazınız Windows XP ile geldi ise Windows 7 yükseltme kiti için uygun değilsiniz demektir ve bu durumda Windows 7’nin perakende versiyonunu satın almanız gerekmektedir.

Hangi versiyon farklı ev kullanıcılarının ihtiyaçları için uygundur ?

Windows 7 Home Premium—bir bilgisayardaki en iyi eğlence deneyimi. Eğer media-severseniz Home Premium sizin için. Bir ev ağı oluşturarak en sevdiğiniz fotoğraflarınızı, videolarınızı , müziklerini kolaylıkla paylaşabilir hatta ne zaman ve nerede isterseniz TV izleyebilirsiniz.

Windows 7 Professional—ev ve iş için ihtiyacınız olan her şey. Eğer PC’nizi evden çalışmak için kullanacaksınız Professional öneriyoruz. Küçük işletmeler ve evden çalışan profesyoneller için doğru tercihtir. Professional; iş için gerekli bütün uygulamalarına ve Home Premium’un eğlence özelliklerine sahiptir.

Windows 7 Ultimate—hepsini bir arada isteyen kullanıcılar için tasarlandı. Windows 7 Ultimate Home Premium ve Professional’ın sunduğu her şeyi bir arada sağlıyor- ve farklı dillerde çalışma seçeneği ve güvenlik özellikleri ekliyor.
Windows 7 Home Basic—günlük işlerinizi daha hızlı ve kolay yapmanızı sağlar. Home Basic sadece gelişen pazarlara sunulmuş ekonomik bir seçenektir. Gelişmiş mültimedya, eğlence veya ağ ihtiyaçları olmayan kullanıcılar için uygun bir seçenektir. Home Basic en sık kullandığınız uygulamalara ve belgelere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Böylece aramak için daha az vakit harcarsınız.

Windows 7 Starter—kolay kullanım. Starter küçük bir diz üstü bilgisayarla başlamak için harika bir yol. Starter, Windows’un aşinalığını ve uyumluluğunu en son PC güvenliği ile bir araya getiriyor.      

Windows 7 için sistem gereklilikleri nelerdir?

  • 1 GHz veya daha hızlı 32-bit (x86) veya 64-bit (x64) işlemci
  • 1 GB RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB mevcut disk kapasitesi (32-bit) / 20 GB (64-bit)
  • WDDM 1.0 veya daha yüksek sürücü ile DirectX® 9 grafik cihazı.

Bilgisayarımda Windows 7 yüklemesi mi yapabilir miyim yoksa sadece yükseltme mi gerçekleştirebilirim?
Eğer PC’niz orijinalinde Windows Vista ile yüklü geldiyse yükseltebilir veya Windows 7 ‘yi baştan yükleyebilirsiniz. Eğer Windows Vista olan orijinal işletim sisteminizi   Windows XP’ye çevirdiyseniz Windows 7 ‘yi sıfırdan yükleyebilirsiniz.

Windows Vista işletim sisteminin bütün ayarları  Windows 7 yüklendiğinde sıfırlanacak mı ?
Hayır, işletim sisteminizi Windows 7’ye yükselttiğinizde Windows Vista ayarlarınız değişmeyecek. Ancak bazı uygulamalar eger Windows 7 ile uyumlu değilse çalışmayacaktır.

Windows 7 yükseltmesinden sonra bazı uygulamalar çalışmıyorsa ne yapmam gerekir ?
Lütfen orijinal uygulama sağlayıcınız ile görüşünüz.

Windows 7 Yükseltme yüklemsi sırasında bir problemle karşılaşırsam yardım için kiminle bağlantı kurmalıyım?
Eğer cihazınız garanti altındaysa Windows 7 yükseltme yüklemesi ile ilgili sorunlarda teknik servisle bağlantı kurmalısınız.

Eğer Windows 7’nin perakende versiyonunu satın alırsam bilgisayarım için bütün gerekli sürücüler Acer web sayfasında bulunacak mı?
Windows 7’nin resmi lansmanına yakın bir tarihte desteklenen modeller için  yazılım ve sürücüler mevcut olacak.

Yorum Var »

  • Doğan diyor ki:

    Tek tek her sürümü için fiyat belirtilmesi lazım. vista home premium dan 7 ye geçerken ne kadar ödeme yapıcağız? ayrıca 64 bit destekli laptop almama rağmen 32 bit işletim sistemi ile geldi neden 64 bite çevirme desteği verilmemek te? 64 bit windows 7 kullanmak istiyorum yapılabilcek bişi var mı?

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.