Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Bilgisayarınızı Hızlandırmanın 7 Yolu

Yazan Tarih 04 Mart 2012 – 17:15Yorum Yok

Bugün burada anlatılan basit ipuçları sayesinde bilgisayarınız performansını arttırmanıza yardımcı olacaktır. Konu içinde anlatılan tüm ipuçlarını adım adım takip edin. Bilgisayar konusunda fazla bilginiz yok ise size yardımcı olacak bilgili arkadaşlar eşliğinde yapın…

1. Daima Masaüstünüzü Temizleyin.

Bu basit ve kolay bir yöntem ile bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar.. çok sık kullandığınız doyalarınızı daima “Belgelerim” klasörüne yada sürücüler üzerinde ayrı klasörlerde saklamayı deneyin. Bu yöntem ile PC’ nizdeki bellek kullanımını azaltacaktır..

2. Windows Sistem Dosyalarını Onarın.

Windows’ un kullandığı sistem dosyaları zaman için değişmiş veya bozulmuş olabilir bu durum sistem hızını azaltabilir. Bozulan sistem dosylarını ” Sistem Dosyası Dentimi ” kullanarak bu dosyaları tarama ve bulduğu herhangi bir sorunu çözecektir..

Sistem Dosyası Denetleyicisi nasıl kullanılır, aşağıdaki adımları izleyin:

1. Masaüstünüzde açık olan tüm programları kapatın

2. Başlat düğmesini tıklayın

3. Çalıştır’ı tıklayın

4. Çalıştır kutusuna Bu komutu yazın: SFC / SCANNOW

5. “Tamam” düğmesine tıklayın

3. Virüsler, Spyware ve Adware tehditlere karşı tarama

Virüsler Windows yüklü bir Bilgisayarı hızını azaltan önemli bir faktördür. Tüm bu virüsler, Spyware ve Adware karşı geliştirilen programları kullanabilirsiniz. Sitede Program Tanımımları kategorisinde bulabilirsiniz..

4. Kullanılmayan Programları Kaldırma

Bilgisayarınızda yeni bir program kurmak istediğinizde, bu program ve işletim sistemi arasında bağlantı oluşturur. bilgisayarınızda yüklü olan bazı programları çoğu, bunlar sistemi yavaşlatabilir. Bu nedenle her zaman, kullanılmayan programları kaldırarak bilgisayarınızda yer açacak ve sisteminizin performansını hızlandırmış olucaksınız. Bilgisayarınızda kullanılmayan programları kaldırırken “Programlar ve Özellikler” yerine Revo Uninstaller ücretsiz uygulamayı kullanarak sistemi hızlandırıyorsunuz.

5. Daha İyi Performans için Görsel Efekleri ayarlayın

Windows animasyonlu pencereler ve menüler güzel görsellik sağlasa bu hızı etkilemektedir. Bilgisayarınızda Ram sorunu varsa bu efekleri kapatarak windows’ un hızını etkileyebilirsiniz.

6. Defrag.

Zamanla sabit disk genelinde bir çok yerde yüzlerce parçalanmış dosyalar olabilir. Bu bilgisayarın tepki süresini etkiler ve zamanla dosyalara erişim sürersini etkiler. Defrag ile parçalanmış dosyaları bir araya getirerek bilgisayarın tepki süresini azaltırsınız.

1. Masaüstünüzde açık olan tüm programları kapatın

2. Başlat düğmesini tıklayın

3. Çalıştır’ı tıklayın

4. Çalıştır kutusuna Bu komutu yazın: Disk  Birleştirici

5. “Sürücü Seçin” ve “Disk birleştir” seçin.

7. Otomatik çalışan programları kapatın.

Bilgisayarın yavaşlatan en büyük faktörlerden biride gereksiz çalışan programlardır. Arka planda çalışan ama sizin kullanmadığınız program vardır bunları kapatarak bilgisayarın açılma hızını etilemiş olursunuz..

Sisteminizde gereksiz çalışan programları kapatmak için  aşağıdaki adımları deneyin.

1. Başlat menüsünü tıklayın.

2. Daha sonra “Çalıştır” a tıklayın.

3. Çalıştır kutusuna Bu komutu yazın: msconfig

4. Sistem Yapılandırması penceresinde “Başlatma” sekmesinden seçin.

5. Başlatma sekmesinde kullanmadığınız programların yanindaki işareti kaldırın.

6. “Uygula” tıklayın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.