Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows XP

Birlikte Aç Komutunun Tekrar Etkinleştirilmesi

Yazan Tarih 20 Aralık 2008 – 11:03Yorum Yok

Dosyaları genellikle farklı programlar kullanarak açıyorsunuz ve bunun için de sağ tuşa tıklayarak ekrana gelen nesne menüsündeki Birlikte aç komutunu kullanıyorsunuz ancak bir süredir bu komut görünmüyor ve sadece bir hata mesajı ekrana geliyor.

Söz konusu komutu yeniden kullanabilmek için sistem veri tabanında küçük bir değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Bunun için kayıt defterini açın ve buradaki

HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command anahtarını açın. Ardından pencerenin sağ tarafındaki ( Varsayılan ) değerine çift tıklayın. Şimdi aşağıdaki satırı değer verisi kutusuna girin.

 %SystemRoot%\System32\rundll32.exe

 %SystemRoot%\System32\shell32.sll,

 OpenAs_RunDLL %2

ardından yaptığınız değişikliği Tamam düğmesine tıklayarak onaylayın ve kayıt defterini kapatın. Artık daha önceden de olduğu gibi istediğiniz dosyanın nesne menüsünü kullanarak Birlikte Aç komutunu çalıştırabilirsiniz.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.