Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

CCleaner Tüm Detayları

Yazan Tarih 29 Eylül 2013 – 01:38Yorum Yok

Programımızın ismi CCleaner aslında bir çok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarında CCleaner kullanır fakat programın sadece Clear yani geçici dosyaları temizleme özelliğini kullanır.Fakat programın özellikleri sadece geçici  dosyaları silmek ile kalmıyor  bunun yanında bilgisayarımız da oluşan kayıt defteri hatlarını ve bilgisayarımızı açtığımızda otomatik olarak çalışan programları tespit ederek isterseniz başlangıçta açılmamasını sağlaya bilirsiniz.Bu şekilde bilgisayarımızın açılış hızını artıra biliriz.

CCleaner detaylı tanıtımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

441510657004400279

Kurulum sonrası

CCleaner bilgisayarınıza kurduktan sonra şu şekilde çalıştırabilirsiniz.

Masaüstünde yer alan CCleaner simgesini çift tıklayarak.
Başlat / Tüm Programlar /  CCleaner / CCleaner.exe veya Geri dönüşüm kutusu üzerinde sağ tıklayıp “CCleaner’ ı Aç” seçerek başlatabiliriz.

Ana Pencere

CCleaner Sol gezinti panelinde büyük simgeler kullanılarak seçilebilir dört ana bölümden oluşmaktadır.

2013-09-29-1

Temizleyici

Bu kullanılmayan ve geçici dosyaları kaldırarak sisteminizi optimize sağlayacak programın ana özelliği vardır.

Kayıt Defteri

Bu bilgisayarınızın kayıt defterini analiz eder ve mevcut tüm sorunların ortadan kaldırılmasını daha gelişmiş bir özelliktir.

Araçlar

Bu bölümde, görüntülemek ve yönetmek Yüklü Programlar, Start Up çalışacak uygulamaları kontrol edin ve yönetmek ve Sistem Geri yükleme noktaları, silinmesini sağlar.

Seçenekler

Seçenekler bölümünde CCleaner çalışır nasıl tüm ayarları yönetir.

Temizleyici Kuralları

2013-09-29-2

Temizleyici Kuralları gezinti düğmelerini yanında onay kutuları listesi vardır ve Temizleyici modundayken mevcut. Seçenekleri kontrol ve onay işaretini kaldırarak size temizleme işlemini öğeleri eklemek veya çıkarmak seçebilirsiniz. Örneğin, işaretini kaldırın eğer Çerezler seçeneğini o zaman Internet Explorer tanımlama kaldırılacaktır. (Ayrıca, belirli çerezleri tutmak için seçim var Seçenekler bölümü.)

Eğer üst etiketli ikinci bir sekme göreceksiniz Uygulamalar . Bu yüklediğiniz üçüncü parti uygulamalar için ek temizlik seçenekler listesi görüntüler. Bu liste otomatik olarak yüklediğiniz programları algılar – yeni programlar da dahil olmak üzere.

Temizleyici çalıştırma

2013-09-29-3

Bilgisayarınızı optimize etmek için, sadece Temizliğe Başla’ ı tıklayarak temizlem işlemini başlatırsınız. Eğer (bir şey silmeden önce) ilk kaldırılacak neler olduğunu görmek istiyorsanız o tıklayın analiz düğmesi. Düğmelerinin üzerindeki çıkış penceresinde analiz veya temizleme işlemi bir özetini görüntüler. Bir ayrıntılı dosya listesini görüntülemek için bu öğelerin herhangi çift tıklayabilirsiniz.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi

2013-09-29-4

Sorunlar bölümü sistem kayıt defterindeki hataları ve eski kayıtlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Yeni başlayanlar için bu kısım bir şey ifade etmeyecektir. Sorunlar için tara! butonu tıkladığınızda Kayıt defterinde yer alan hataların olduğu bölümleri listeler düzeltilmesini istediğiniz problemin işaretledikten sonra “Seçili sorunları çöz…” butonu tıklamalısınız. Bu şekilde sorunları çözmüş olursunuz.

Araçlar

2013-09-29-5

Araçları bölümünde gelişmiş kullanıcılar için beş özellik içerir:

Kaldır

Windows yüklü programları kaldırmak için Denetim Masası programı içerir. Bu girdileri düzenlemek veya kaldırmak için hiçbir özelliği yok.

Başlangıç

​​Çoğu bilgisayar Windows başladığında çalışan çok program var. Bu kaldırmak ve bunun olmasını önlemek için genellikle çok zordur. Bu araç programları listelemek ve bunları kaldırmak için izin verir.

istem Geri Yükleme

yönetin ve Sistem bilgisayarınızda Geri yükleme noktaları kaldırın.

Dosya bulucu

Birbirinin aynı olan dosyaları arayıp bulur. Aynı iki dosyanın sisteminizde olması boşuna yer kaplar bu dosyaları bulup silmenize yardımcı olur.

Sürücü temizleyicisi

Bir sürücüdeki içeriği veya boş alanı güvenilir bir şekilde siler.

Seçenekler

2013-09-29-6

Seçenekler bölümü CCleaner çalışır şekilde özelleştirmenize olanak sağlar. Örneğin orada bilgisayarınızı başlangıçta temiz çalıştırmak için bir seçenek bulunur. Bu sayede otomatik olarak bilgisayarınız her açılışta temiz olarak kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.