Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Program Tanıtımları

DNS Jumper

Yazan Tarih 06 Nisan 2013 – 16:264 Yorumlar

DNS Jumper internette sörf yaparken karşılaştığınız engelleri kaldırmanın yanında hızlı sörf yapmanızı sağlıyor..

DNS Jumper tanıtmadan önce DNS nedir neden DNS değiştirmemiz gerekiyor bunları anlamaya çalışalım..

DNS ingilizce Domain Name System, Türkçe: alan adı sistemi açılımı budur. İnternet uzayını bölümlemeye bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan bir sistemdir.

İnternet ağını oluşturan her birim sadece kendine ait bir IP adresine sahiptir. Bu IP adresleri kullanıcıların kullanımı için www.iyiblogcu.com gibi kolay hatırlanır adreslere karşılık düşürülür. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır.

DNS’ leri Neden değiştirme gereği duyuyoruz?

1. Hız…

Çoğu kullanıcı Internet servis sağlayıcısının DNS adreslerini kullanır. ISS’ ler DNS düzenli olarak kontrol edip güncellemedikleri zamanlarda internet hızınız düşer bunun için farklı DNS adresleri kullanmalıyız

2. Yasaklı Sitelere Çözüm..

Sitelerin yasaklanması son yıllarda gittikçe artmakta en başta youtube bir kaç yıldır normal yollardan siteye girilmiyor. farklı programlar ve DNS kullanılarak Youtube ve diğer yasaklı sitelere girebiliyoruz.

3. Güvenlik..

DNS hizmeti veren siteler (OpenDNS) özel filtreleme özelliği ile web siteleri üzerinde farklı çalışmalar yapabiliyorsunuz. Kurumsal ve bireysel olarak zararlı içerikli siteleri engelleyebiliyorsunuz…

Bu kısa açıklamadan sonra sıra geldi DNS Jumper programını nasıl kullanacağınızı anlatalım..

DNS Jumper kurulum gerektirmeyen bir programdır indirin içindeki .exe dosyasını çalıştırmanız yeterli ayrıca Türkçe dil desteğide bulunuyor.

DNS Jumper başlatığınızda ilk yapmanız gerek”en Ağ Bağdaştırıcısını Seç” bölümünden kullandığınız bağlantı türünü seçmeniz gerekiyor. Kablolu veya Kablosuz bağlantı türüne göre bir tercih yapmalısınız.

dns-jumper-main

İkinici olarak “DNS Sunucusunu Seç” bölümünden uygun bir DNS adresi seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde 17 farklı DNS adresi bulunuyor. Açılır menünün yanında bulunan “+ / -” burada olmayan sizin güvenirliğinden emin olduğunuz DNS adreslerinide girebilirsiniz.

DNS sunucularını seçtikten sonra sol bölümde bulunan Kaydet Uygula butonuna tıklayarak ayarların kaydediyorsunuz.

“Testi Başlat” butonu tıkladığınız DNS Jumper yüklü olan DNS adresleri test ederek içlerinden en hızlı DNS adreslerini sizin ekliyor. Seçili “Kaydet – Uygula” tıklayarak hızlı DNS kullanmaya başlayabilirsiniz.

dns-jumper-en-hizli-dns

Flush DNS ise yüklü olan DNS sunucuları güncelliyor..

Varsayılan DNS butonu ise Internet Servis Sağlayıcısının DNS adreslerinin yeniden yüklenmesini sağlıyor.. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bu butonu kullanmalısınız.

Özel DNS Suncusu’ nun yanındaki kutucuğu işaretlediğiniz manuel olarak DNS sunucu adresleri girebilirsiniz.

DNS Jumper kullanımı bu şekilde sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz bir bölüm olursa yorum bölümüne yazarsanız gerekli düzeltme ve ekleme yapabilirim..

DNS Jumper 1.5 indir

4 Yorumlar »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.