Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

EagleGet Nasıl Kullanılır

Yazan Tarih 07 Ağustos 2013 – 09:52Yorum Var

Internet Download Manager alternatif olarak görebiliriz. Hatta ondan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Daha önce EagleGet tanıtmıştım. Bugün ise EagleGet nasıl kullanacağınızı anlatan bir yazı hazırladım. EagleGet bir kaç özelliğinden bahsettim. Eğer sizinde sormak istediğiniz konular olursa sorabilirsiniz.

EagleGet Nasıl Kullanılır

eagleget

EagleGet ile indirmeleri Otomatik Kategorize Etme


EagleGet dosya türünü (multimedya, belge, sıkıştırılmış veya çalıştırılabilir dosyaları) bağlı olarak ayrı klasörler halinde indirme otomatik kategorilere ayırabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları kullanın:

1. EagleGet başlatın, “Ayarlar” ı tıklayın.

ayarlar

2. Genel sekmesi altındaki “Otomatik indirme kategorize” kutusunu işaretleyin.

ayarlar-2

3. Kategoriyi seçin ve sonra için varsayılan indirme klasörü seçin.

4. Ayrıca, tam, ekleme, düzenleme veya bunları kaldırarak indir kategoriler özelleştirebilirsiniz.

5. Yapılandırmaları onaylamak için Kaydet ‘ i tıklayın.

EagleGet Otomatik İndirme Önleyin


EagleGet Krom, IE, Firefox ve Opera indirme linkleri tıkladığınızda otomatik olarak dosya indirme başlar. Geçici veya kalıcı olarak aşağıdaki yöntemi kullanarak EagleGet gelen otomatik indirme engelleyebilirsiniz.

1. EagleGet başlatın, Ayarları tıklayın.

ayarlar

2. Tarayıcı izleme sekmesini seçin.

3. Metin kutusuna “şu siteler takip etmeyin”, otomatik olarak indirmek istemiyorum web adreslerini ekleyin.

ayarlar-3

4. Eğer EagleGet, bir tarayıcıdan indirme işlemi yapmak istemiyorsanız. Tarayıcı Entegrasyonu bölününden işareti kaldırmanız yeterli.

ayarlar-4

Not: tarayıcı entegrasyonu veya kapattıktan sonra, tarayıcınızın yeniden başlatmak için unutmayın.

EagleGet Sessiz Mod nedir?


EagleGet en yeni sürümü Sessiz Mod (veya “Oyun Modu”) tanıttı. Bir film izlerken / tam ekran çevreye (veya bu gibi başka senaryolar) bir oyun oynuyorsanız, bu özellik sizin için yararlı olacaktır.

Bir kez Sessiz Modu etkinleştirildiğinde, EagleGet artık diyaloglar (URL tıklandığında “Dosya Ekle” iletişim dahil) herhangi bir pop göstermek veya herhangi bir ses bildirimleri oynayacak, yüzen TaskMonitor de gizli olacaktır.

Bu özelliği devre dışı açmak ya da iki yolu vardır.

Metod 1

EagleGet Ana Menü üstüne tıklayın, ya da sağ TaskMonitor / vazife tıklayın, “Sessiz Mod” (veya “Çıkış Sessiz Modu”) seçin.

sesiz mod

Metod 2

EagleGet ana penceresinde “Ayarlar” butonuna tıklayın, ve sonra Ayarlar penceresinde “Notification” sekmesine geçin. Bu “Sessiz Mod” onay kutusunu bulacaksınız. Lütfen Dikkat Eğer Sessiz Modu aktif bir zamanlar “Bildirim” sekmesi altında diğer seçenekleri devre dışı bırakılır.

sesiz mod-2

Evrensel Çekim Modu nedir?


EagleGet en yeni sürümü Chrome ve Firefox entegrasyon artırır Evrensel Çekim Modu, tanıttı, ve temel Opera için entegrasyon (Presto), Maxthon ve daha tarayıcılar sağlar. Evrensel Çekim Modu etkinleştirerek, EagleGet hemen hemen her modern web tarayıcıları ile uyumlu olabilir.

çekim modu

EagleGet ana penceresinde “Ayarlar” butonuna tıklayın, ve sonra Ayarlar  penceresinde “Tarayıcı İzleme” sekmesine geçin. Sen “Universal Capture Mode” onay kutusunu bulacaksınız.

Evrensel Çekim Modu etkin, aşağıdaki yapılandırmaları geçici olarak kullanılamaz.
* ALT tuşu kullanma
* Pause tarayıcı izleme
* aşağıdaki siteleri takip etmeyin

Şifreli Sunuculardan Dosya İndirmek


EagleGet parola korumalı HTTP ve FTP sunucularından dosya indirme destekler. Eğer EagleGet ile HTTP ve FTP sunucuları şifre korumalı dosyaları indirmek istiyorsanız, sunucuya erişim haklarını elde etmek için aşağıdaki adımları kullanın.

1. Yeni indirme kutusunda aşağı üçgen simgesini tıklatın.

yeni indirme-2

2. Bağlantı sekmesine geçin ve “Sunucuya giriş yap” gölümüne kullanıcı adı ve şifresini yazın.

yeni indirme

EagleGet ile Sadece Web Video İndirmek


Eagleget video indirme konusunda oldukça başarılırdır. Bing, Facebook, Vimeo, Dailymotion, gibi bir çok web sitesindeki videoları indirebilirsiniz. iki farklı download manager kullanıyorsanız birini normal indirme, Eagleget ise sadece video indirmek için kullanabilirsiniz.

EagleGet URL bağlantılarını yakalayan özelliği devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları kullanın

1. EagleGet başlatın, “Ayarları” tıklayın.

2. “Tarayıcı İzleme” sekmesini seçin. “Universal Capture Mode” un işaretini kaldırın. “Şu dosya türlerini otomatik indir” dosya uzantılarını silin.

izleme modu

Yorum Var »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.