Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

Google Alternatif 10 Arama Motoru

Yazan Tarih 29 Ocak 2012 – 15:05Yorum Yok

Google arama alanı ve kesinlikle en sevilen arama motoru bugün lider, ancak son birkaç ay içinde bazı politika değişiklikleri çok çok iyi bir yere gitmiyor. Google ara sonuçlarında kendi hizmetindeki siteleri ön sıralarda göstermektedir bu kullanıcıları rahatsız etmeye başladı. Bazı kullanıcılar şimdiden alternatif arama motorları aramaya başlamıştır. Alışkanlıklarını değiştirmek için istekli olup olmadığını, en yakın Google deneyimi olmasa da birine geçiş yapabilirsiniz bazı oldukça iyi arama motorları vardır. Bu ara motorlarını deneyebilirsiniz.

Bing : http://www.bing.com/

Bing, Microsoft tarafından kullanıma sunulan bir arama motorudur.   2009’un ilk yarısında deneme çalışmaları başlayan ve kamuoyuna adı önce Kumo olarak duyurulan Bing, “alışkanlıkları değiştirme” iddiasıyla yola çıktı. Bing’teki en önemli yeniliğin, web sitelerine bağlantı vermenin dışında alt başlıklar halinde bilgilerin de listelenecek olması belirtiliyor. Windows Live Search arama motorunun yerini alması ve Google’a rakip olması beklenen Bing, 1 Haziran 2009 tarihinde “beta” (deneme) aşamasıyla hizmete sokuldu.

Ixquick : https://ixquick.com/tur/

1998’de New York’ta, David Bodnick tarafından geliştirilmiştir. 2000 yılında, yegâne etkinliği Ixquick ve Startpage’i çalıştırmak olan, Hollanda’da yerleşik, Surfboard Holding B.V. şirketi tarafından satın alınmıştır. Ixquick, 1998’deki ilk çıkışından itibaren, öncelikle kulaktan kulağa tavsiye yoluyla sürekli olarak büyümeye devam etmiştir. Aşağıdakiler dâhil olmak üzere birçok ödül, büyümemize katkıda bulunmuştur: Ixquick (www.ixquick.com) arama motoru, dünyanın, kişisel gizliliği en iyi koruyan arama motorudur. Mümkün olan en yüksek ölçüde kişisel gizlilikle mükemmel arama sonuçları sunmaya odaklanmıştır. Ixquick, ABD’de Startpage (Başlangıç Sayfası) (www.startpage.com) olarak bilinir.

StartPages : https://startpage.com/tur/

Startpage, size tam gizlilik içinde Google’ın Web arama sonuçlarını sunar!   Startpage’le arama yaptığınızda, kimlik belirlemekte kullanılabilecek tüm bilgileri sorgunuzdan çıkartır ve sorguyu Google’a anonim olarak kendimiz göndeririz. Sonuçları alır ve tam gizlilik içinde size sunarız. IP adresiniz asla kaydedilmez, ziyaret ettiğiniz sayfalar günlüğe işlenmez ve tarayıcınıza izleme çerezleri konmaz. Kişisel gizliliğinizin korunması söz konusu olduğunda, Startpage, Internet’teki en ağzı sıkı arama motorudur. Seçkin gizlilik ilkemiz ve dikkatle düşünülmüş mimarimiz, size mükemmel arama sonuçlarını, anonimliğinizi tamamen koruyarak sunar.

DuckDuckGo : http://duckduckgo.com/

Kişisel gizliliğe önem veren bir arama motorudur. Kullanıcıların IP adreslerini kaydetmemektedir. Arama motoru Gabriel Weinberg tarafından ABD’de kurulmuştur. DuckDuckGo Perl dilinde programlanmıştır ve FreeBSD üzerinde çalışmaktadır.

Dogpile : http://www.dogpile.com/

Google, Yahoo, Bing, Ask.com, About.com ve ses ve video içerik sağlayıcılar da dahil olmak üzere diğer birçok popüler arama motorları, sonuçlar alınır bir meta arama motorudur. InfoSpace, Inc kayıtlı bir ticari markasıdır.

Metacrawler : http://www.metacrawler.com/

Google, Yahoo, Bing (eski adıyla Live Search), Ask.com, About.com, Miva, LookSmart ve diğer popüler arama motorlarında en üst web arama sonuçları karışımından oluşan bir meta arama motorudur. Metacrawler ayrıca, kullanıcıların resim, video, haber, sarı sayfalar ve beyaz sayfaları aramak için seçenek sağlar.

Blekko : http://blekko.com/

Google’ın arama motorları üzerindeki hakimiyeti tartışmasız ancak bu defa Google’u zorlayacak türden bir arama motoru gündemde.Aram motorlarının her geçen gün daha fazla önem kazanmasından sonra bu alanda bir çok arama motoru geldi karşımıza ancak bu defa gelen arama motoru diğerlerinden farklı.Bu arama motorunun adı blekko. Arama motoru demek interneti yönetmek ile neredeyse aynı anlama geliyor.Çünkü rama motorları artık internet sitelerinin kaderlerini belirleme konusunda en büyük paya sahip.Bu işi en iyi Google’un yapıyor olması bir gerçek fakat esaslı rakiplerinden her geçen gün çıkıyor olması da sevindirici.İşte bunlardan birisi blekko Blekko.com bugünden itibaren hizmet vermeye başladı.Blekko.com yaklaşık 3 yıldır yapım aşamasındaydı ve en sonunda tamamlanarak kullanıma sunuldu.Blekko.com’un toplam maliyeti ise 24 milyon dolarıbuldu.Blekko’nun en büyük avantajı ise Google’a karşı Wikipedia’a benzer sosyal sitemi olacak.  Blekko.com ile sadece arama yapmayacak aynı zamanda motorun sonuçlarını değiştirecek düzenlemeler de yapabilecek.

Wolfram : http://www.wolframalpha.com/

Wolfram Alpha (Wolfram|Alpha olarak da yazılır), Matematiksel hesaplar yapan bilim insanlarının tercihlerinden biri olan Mathematica yazılımının geliştiricisi Stephen Wolfram’ın sahibi olduğu Wolfram Research tarafından geliştirilen bir bilgi motorudur.   Wolfram Alpha, çevrimiçi bir hizmet olarak var olan sistematik bilgilere herkesin doğrudan erişebilmesini sağlar ve sistematik bilgileri hesaplanabilir kılar. Mart 2009’da Stephen Wolfram tarafından internet camiasına duyurulan bilgi motoru, 15 Mayıs 2009’da halk kullanımına açılmıştır.

Gigablast : http://www.gigablast.com/

“Gigablast kategori ve konu başlıklarına göre düzenlenmiş bir arama moturudur. Arama motoru, belirlediğiniz kelimeleri internet sitelerinde arayan bir yazılım programıdır.”

Ask : http://www.ask.com/ 

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.