Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows XP

Hangi DLL Hangi Programa Ait

Yazan Tarih 21 Aralık 2008 – 16:51Yorum Yok

Sisteminizin içinde binlerce DLL dosyasının ve Kayıt Defteri anahtarının bulunduğundan haberdarsınızdır ama hangisinin hangi programa ait olduğunu bilememek sizi rahatsız ediyor olabilir.

Sysinternals’ın Process Monitör isimli aracı bu derde çare bulmak için hazırlanmış. Uygulama eski Regmon ve Filemon araçlarının tek bir çatı altında toplanmış hali olarak nitelenebilir. Process Monitör’u açmanızla birlikte, programın penceresinde sisteminizde yürümekte olan işlemler görüntüleniyor. İstediğiniz zaman eş zamanlı izlemeyi durdurarak işlemlerin kronolojik listesiyle baş başa kalabiliyorsunuz. Bu listeden bilgisayarınızda nelerin olup bittiği hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Örneğin “Process Name” ifadesinin altında işlemi yürüten programın adını, “Operation” ifadesinin altında ise işlemin türü görüntüleniyor. Buradaki en önemli özelliklerden biri de Process Monitor‘ un programların kullandığı Kayıt Defteri anahtarlarını da görüntülemesi, işlemin sağ tarafında bulunan RegOpenKey bilgisi programın kullanmakta olduğu Kayıt Defteri anahtarını dosya yoluyla birlikte içeriyor.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/default.aspx

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.