Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Tekno Haber

İnternette sansürü sona erdirecek teknoloji geliyor

Yazan Tarih 14 Ocak 2014 – 20:08Yorum Yok

Pirate Bay internette erişim engellemelerini sona erdirecek bir teknolojinin üzerinde çalıştığını açıkladı. Pirate Bay bu uygulamayı hayata geçirirse internette sansür yapmak hayal olacak.

Peer-to-peer teknolojisini kullanacak olan ve DNS gibi “klasik” sistemleri es geçmeyi planlayan bu yeni araç ile, internet sansürlerinin aşılması planlanıyor.

52d50b64d681c00e344d851a

Burda amaç tarayıcı benzeri bir istemci ile engellenmiş veya el koyulmuş domain ve ip engelleri gibi sansürlerin çevresinde dolaşmak bunu sağlayacak olansa bir sitenin tüm verilerini indirilebilir. Peer-to-peer veri paketine dönüştürmek ve sonrasında  bu verinin yerel olarak gözükmesi. Sistem bir torrenti temel alıcak böylelikle internet sitesini kaynaklardan indirmek ve yerel olarak açmak mümkün olucak

İnternet sitesi Peer-to-peer ağ üzerinden yapılan güncellemeleri düzenli olarak kontrol edicek yani internet sitesini her seferinden baştan indirmek gerekmiycek. Tüm Peer-to-peer sistemlerinde olduğu gibi bu sistemde de merkez bir ip adresi bulunmyacak ve veri tüm kullanıcılar arasında dağılmış olucak. Bu sayede engellenmiş sitelerinde verilerine ulaşım mümkün olucak.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.