Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Masaüstü arka planı slayt gösterisi oluşturma

Yazan Tarih 05 Kasım 2009 – 20:51Yorum Var

Bir slayt gösterisi (dönen resimler dizisi) masaüstü arka planınız olabilir. Kendi resimlerinizi veya Windows’un bir temanın parçası olarak sağladığı resimleri kullanabilirsiniz.

1. Slayt gösterinize dahil etmek istediğiniz resimleri bulun. Tüm resimler aynı klasörde bulunmalıdır.

Masaüstü Arka Planı’nı açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası’ nı tıklayın.

2. Kullanmak istediğiniz resimler, masaüstü arka planı resimleri listesinde değilse, diğer kategorileri görüntülemek için Resim konumu listesini tıklatın veya bilgisayarınızda resimlerin bulunduğu klasörü aramak için Gözat‘ı tıklatın.

2009-11-05-72

3. Slayt gösterinize dahil etmek istediğiniz her resmin onay kutusunu seçin.

Varsayılan olarak bir klasördeki tüm resimler seçilir ve slayt gösterisinin bir parçası olur. Klasördeki tüm resimlerin dahil edilmesini istemiyorsanız, aşağıdakilerden birini yapın:

Slayt gösterinizden kaldırmak istediğiniz her resmin onay kutusunun işaretini kaldırın.

2009-11-05-73

Ctrl tuşuna basın ve kaldırmak istediğiniz resimlerin her birini tıklatın. Yalnızca seçilen resimler slayt gösterisinde görüntülenir.

Masaüstünde resimlerin bir slayt gösterisini oluşturmak için birden çok resim seçmeniz gerekir. Yalnızca bir resim seçili olduğunda slayt gösterisi sonlandırılır ve seçili resim masaüstü arka planı olur.

4. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını yapın:

2009-11-05-74

  • Resimleri ekranı dolduracak şekilde kırpmak, resimleri ekrana sığdırmak, resimleri ekrana sığacak şekilde genişletmek, resimleri döşemek veya ekrandaki resimleri ortalamak için Resim konumu listesindeki bir öğeyi tıklatın.
  • Slayt gösterisinin resimleri değiştirme hızını seçmek için Resim değiştirme aralığı listesindeki bir öğeyi tıklatın.
  • Resimlerin rastgele sırada görüntülenmesi için Karışık onay kutusunu seçin.

5. Değişiklikleri kaydet‘i tıklatın.

Yorum Var »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.