Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows Live

Messenger Companion

Yazan Tarih 06 Şubat 2011 – 13:09Yorum Yok

Windows Live Temel Parçalar 2011′ de bulunan Messenger Companion ne işe yaradığını biliyormusunuz?

Windows Live Temel Parçalar 2011 kurarken yüklemek istediğiniz programları size sunar. Bunlardan biride Messenger Companion programıdır bir çoğunuz bunu bilmeden  sizde kuruyorsunuz. Peki Messenger Companion nedir biliyormusunuz? Bu yazıda Messenger Companion tüm özelliklerini öğreneceksiniz..

Kısaca Messenger Companion Windows Live Temel Parçalar ile gelen bir Internet Explorer eklentisidir…

Siz Web’e göz atarken, arkadaşlarınızdan biri ziyaret ettiğiniz sitedeki bir sayfanın bağlantısını paylaşmışsa Messenger Companion bunu size haber verir. Sayfaya bakabilir ve konuşmaya katılmak için sayfa hakkında kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, web adresini kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalmadan görüntülediğiniz sayfanın bağlantısını paylaşabilirsiniz. Bulunduğunuz sayfayı arkadaşlarınıza anlatmak istediğinizde, Messenger Companion düğmesini  . Messenger Yardımcısı sizin için sayfanın başlığını, açıklamasını ve görüntülerini bulup, paylaştığınız bağlantıya ekler.

Messenger Coppanion ile nasıl sayfa paylaşabilirim?

Messenger Companion’ı bir sayfanın bağlantısını Messenger içindeki arkadaşlarınızla paylaşmak amacıyla kullanmak için şu adımları izleyin.

  • Windows Internet Explorer’da, paylaşmak istediğiniz sayfaya gidin ve Messenger Companion düğmesini tıklatın.
  • Messenger Companion bağlantıya eklemeniz için sayfanın başlığını, açıklamasını ve içerdiği resimleri bulur.
  • İlgili kutuları tıklatıp yazarak başlıkta ve açıklamada istediğiniz değişiklikleri yapın. Arkadaşlarınızın paylaştığınız bağlantıyı nerede gördüklerine bağlı olarak açıklama görünmeyebilir, bu nedenle önemli bilgilerin başlıkta veya kendi iletinizde bulunduğundan emin olun.
  • Sonraki resim ve Önceki resim düğmelerini kullanarak paylaşmak istediğiniz resmi seçin veya bağlantıya resim eklemek istemiyorsanız Resim yok’u seçin.
  • Konuşmaya başlamak için sayfayla ilgili kendi iletinizi ekleyin.
  • Paylaş‘ı tıklatın.

Paylaştığım bağlantıları ve eklediğim yorumları kimler görebilir?

Messenger Companion’ı kullanarak bir sayfanın bağlantısını paylaştığınızda, tıpkı Messenger arkadaşlarınızın görebileceği bir durum iletisi gibi paylaşılır. Durumunuzun gizlilik ayarlarını değiştirerek, paylaştığınız bağlantıları görebilecek olan kişileri değiştirebilirsiniz. Başka hizmetlerle bağlantınız varsa, paylaştığınız bağlantıyı söz konusu hizmetlerdeki arkadaşlarınız da görebilir.

Başka birisinin paylaştığı bir bağlantıyla ilgili yorum eklerseniz, bağlantıyı görebilen herkes sizin yorumunuzu da görebilir. Bağlantıyı paylaşan kişi durumunu yalnızca kendi arkadaşlarıyla paylaşıyorsa, yorumunuzu da yalnızca onun arkadaşları görebilir. Durumunu herkesle paylaşıyorsa (genel), yorumunuz da genel olacaktır.

Bildirimleri nasıl açabilir veya kapatabilirim?

Messenger Companion, Messenger arkadaşlarınızın ziyaret ettiğiniz sitedeki sayfalar için paylaştıkları bağlantılar olduğunda bunu size bildiren bildirimler görüntüler.

Bildirim almak istemiyorsanız, bildirimdeki Seçenekler simgesini  tıklatın ve sonra Evet, göstermeyi durdur’u tıklatın.

Messenger Companion’ı nasıl devre dışı bırakabilirim?
Messenger Companion eklentisinin Windows Internet Explorer’daki Komut çubuğunda görüntülenmesini istemiyorsanız, eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınızda, bilgisayarda kullanıcı hesabı olan diğer kişiler tarafından hala kullanılabilir.

Messenger Companion’ı devre dışı bırakmak için

Internet Explorer’da Araçlar düğmesini tıklatın ve sonra Eklentileri Yönet’i tıklatın.

Göster‘in altında, Tüm eklentiler’i tıklatın.

Messenger Companion (Ctrl+Shift+C) öğesini tıklatın, Devre dışı bırak’ı tıklatın ve sonra Kapat’ı tıklatın.

Bildirimleri yeniden açmak için, WindowsInternet Explorer’da Messenger Companion düğmesini tıklatın, adınızın yanındaki oku tıklatın ve sonra Bildirimleri göster’i tıklatın.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.