Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows Live

Parola sıfırlama

Yazan Tarih 02 Mayıs 2010 – 17:134 Yorumlar

Windows Live ID parolanızı hatırlayamıyorsanız, çevrimiçi olarak parolanızın sıfırlanmasını talep edebilirsiniz.

Parolanızı sıfırlamaya çalışmadan önce, tarayıcınızın önbelleğini temizlemeniz ve tanımlama bilgilerini silmeniz gerekir.  “Temporary Internet Files” klasörü, bilgisayarınızın ziyaret ettiğiniz web siteleriyle yaptığı bilgi alışverişiyle ilgili dosyaların depolandığı yerdir.  Bu dosyalar bilgisayarınızla web siteleri arasındaki iletişimi kolaylaştırır.  Zaman içinde bu dosyalar dağınıklaşmaya başlar ve iletişimi kötü etkileyebilir.  Sorunsuz iletişimin sağlanabilmesi için bu dağınıklığın düzenli aralıklarla giderilmesi gerekir.

Parolanızı üç yolla sıfırlayabilirsiniz: E-posta ile, gizli yanıtınızı vererek veya güvenli hesap doğrulama sayfasını kullanarak.

E-posta ile:

Hesabınızı oluştururken Windows Live ID’niz için alternatif bir e-posta adresi girdiyseniz, o adrese bir parola sıfırlama e-postası gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 1. Herhangi bir Windows Live ID sitesi veya hizmetinin oturum açma sayfasında, Parolanızı unuttunuz mu? bağlantısını tıklayın.
 2. Windows Live ID’nizi doğrulayın. , Resim kutusunda gördüğünüz karakterleri yazın ve ardından Devam tuşunu tıklayın.
 3. Parola sıfırlama yönergelerini e-posta ile gönder’i seçin.
 4. Parola sıfırlama e-postasının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini seçin ve ardından Devam‘ı tıklayın.
 5. Onay sayfasında TAMAM‘ı tıklayın.

Parola sıfırlama e-postasını aldığınızda parolanızı sıfırlamak üzere e-postanın içindeki bağlantıyı tıklayın ve ardından çevrimiçi talimatları yerine getirin.

Gizli yanıtla:

Windows Live ID hesabınızda alternatif bir e-postanız yoksa, yer bilgisi ve hesabınızı oluştururken seçtiğiniz sorunun gizli yanıtını bildirebilirsiniz.

 1. Herhangi bir Windows Live ID sitesi veya hizmetinin oturum açma sayfasında, Parolanızı unuttunuz mu? bağlantısını tıklayın.
 2. Windows Live ID’nizi doğrulayın. , Resim kutusunda gördüğünüz karakterleri yazın ve ardından Devam tuşunu tıklayın.
 3. Kimliğimi doğrulamak için konum bilgilerimi ve gizli yanıtımı kullan’ı seçin.
 4. Ülke/Bölge listesinde, ülkenizi veya bölgenizi seçin ve ardından, size sorulursa, ZIP kodunuzu veya posta kodunuzu girin.
 5. Windows Live ID hesabınızı almak için kaydolmanızdan sonra taşındıysanız, bize en son bildirmiş olduğunuz yer bilgilerini kullanın. Hem evinizi hem işyerinizi bildirdiyseniz, evinizle ilgili bilgileri kullanın.
 6. Soru alanında Gizli Yanıt kutusuna, soruya yanıtınızı yazın.
 7. Devam’ı tıklayın.
 8. Yeni bir parola girip onaylayın ve ardından Devam‘ı tıklayın.
 9. Sizden istenirse, bir alternatif e-posta adresi girin ve Devam’ı tıklayın veya bu adımı atlamak üzere Atla’yı seçin.
 10. Parolanızı değiştirdiniz sayfasında, Windows Live Oturumu Açın tuşunu tıklayın.

Güvenli hesap doğrulaması sayfası üzerinden:  

Windows Live ID Doğrulama Sayfası’nın oluşturulma amacı, hesabınız hakkında cevaplarını bize yalnızca sizin verebileceğiniz sorular sormaktır.  Lütfen her soruyla ilgili olarak bize mümkün olan en fazla ayrıntıyı veriniz.  Bize ne kadar çok bilgi verirseniz, Destek Temsilcilerimizin kimliğinizi doğrulama olasılığı da o kadar yüksek olacaktır. Hangi soruları doğru yanıtladığınıza veya verdiğiniz yanıtların hangilerinin yanlış olduğuna dair tarafınıza herhangi bir teyit bildiriminde bulunmayacağız. Herkesin güvenliği ve mahremiyeti açısından en iyisi budur. Bu çok hassas konudaki anlayışınız için müteşekkiriz. Doğrulama sayfasının tam URL’si aşağıdadır: https://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlidvalidation

Bir parola sıfırlaması konusunda yardımcı olamamamıza neden olacak bazı temel hususlar aşağıda sıralanmıştır:

 1. Hesap oluşturma sırasında doğru bilgiler vermemiş olmanız.
 2. Hesap oluşturma sırasında hiçbir bilgi vermemiş olmanız.
 3. Hesabınızla ilgili hiçbir detayı hatırlayamamanız.
 4. Hesaptaki bilgilerin, sizin bize verdiklerinizle eşleşmemesi.
 5. Hesaba sahip olduğunuzun doğrulanmasına yetecek kadar bilgi vermemiş olmanız.
 • Doğrulama sayfasını tamamlamadan önce, bize mümkün olduğunca kapsamlı bilgiler göndermeye çalışmalısınız.
 • Yalnızca isim ve e-posta adresi doğrulama için hiçbir zaman yeterli olmaz.

Destek ekibinden bir cevap gelmesi için lütfen 24 saate kadar bir sürenin geçmesini bekleyin..

Aşağıdaki ek yöntemleri kullanarak da parolanızı kurtarmayı deneyebilirsiniz:

 • Alternatif e-posta adresiniz olarak bir Windows Live ID kullanıyorsanız ve oturum açma ekranında Beni bu bilgisayarda anımsa ve Parolamı anımsa’yı seçmişseniz, e-postanızla oturum açıp parolanızı almanız mümkün olacaktır.
 • Alternatif e-posta adresiniz olarak bir Windows Live ID kullanıyorsanız ve Outlook gibi Windows Live ID’nizi ve parolanızı kaydetmenize olanak sağlayan bir e-posta programı kullanıyorsanız, e-postanızda oturum açmanız ve parolanızı almanız mümkün olabilecektir.

4 Yorumlar »

 • M.Fili diyor ki:

  Merhaba; ben mail adresimde oturum açamıyorum bir türlü,parola sıfırlama da hesabın kurtarıldı deniyor ama yine oturum açamıyorum herseferinde hesabınızı korumamıza yardımcı olun sayfası çıkıyor ve herseferinde kod gönderiliyor bilgilerimi doğru girmeme rağmen hala oturum açamamaktayım.yardımcı olursanız sevinirim

 • emın diyor ki:

  Bana yardımcı olrsanız cok sevvınrım ben msn sıfremı unuttum onun gızlı yanıtıda hatrlamıyorum onun ıcın altrnatıf eposta ıle sıfrlama yı secıyorum ama bı turlu maıl gelmıyo altrnatıf e posata nedn aceba lıften yardım

 • ozlem diyor ki:

  Ben aşağıda belirtesceğim e posta adresıme ulasamıyorum artık..ve herseyı unutmusum bununla ılgılı bılgılerı…
  ozlem_kartar@hotmail.com adres bu bana yardımcı olacagınızı dusunuyorum ıyı gunler..

 • mine diyor ki:

  Ya bn bunların hepsini yaptım ama e posta adresi çıkmıo :( yani parola sifirlamada e posta adresime gönderilmesini istiyorum ama güvenlik sorusunu ve bide müşteri destiği çıkıyo naapmam gerekli yardım

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.