Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

En iyi Registry Temizleme Araçları

Yazan Tarih 08 Nisan 2010 – 11:122 Yorumlar

Kayıt Defteri ( Registry) Windows 7′ nin önemli bölümlerinden biridir burada yaptığınız değişiklikler Windows 7 zarar verebilir. Bilgisayarınıza her yüklediğiniz uygulamaların bilgileri burada tutulur.

Yüklediğiniz programları sildinizde yine burada artık bilgiler kalır bunun için özel Kayıt Defteri temizleme programlarına ihtiyaça duyarsınız. Sizin için en iyi ücretsiz Kayıt Defteri Temizleme programların bir listesini konu içinde yayınladım indirip kullanabilirsiniz..

TweakNow Windows 7 Registry Cleaner

Kayıt bölümü bilgisayarın ve Windows sisteminin en önemli bölümlerinden birisidir. Bu bölüm sayesinde sisteminizin nasıl çalıştığını görebilir ve buradaki kayıtların düzgünlüğü sonucunda da sisteminizi daha düzgün ve hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bir uygulama yüklediğiniz zaman yeni bir kayıt girdisi Windows Kayıt Defterine kaydolur. Ve bu girdi programın düzgün çalışmasını sağlayan kimlik belgesidir. Normalde bir uygulamayı sildiğiniz zaman bu kayıt girdisi de otomatik olarak sistemden temizlenir. Ancak bazı işlemler her zaman doğru çalışmaz. Ve bu da bu kayıt girdilerinin başıboş bir şekilde kayıt defterinde kalması anlamına gelir. Bu başıboş girdiler dolayısıyla sisteminiz yavaşlar ve düzgün çalışamaz hale gelir. Programları kayıt bırakmadan kaldıran ve disklerinizi de temizleyen programla işletim sisteminizi hızlandırabilirsiniz.Bilgisayarınızın performansını her zaman yüksek tutmanız için Kayıt Defterinizde bulunan başıboş girdileri düzenli olarak taratmalı ve temizlemelisiniz. TweakNow RegCleaner ile bu işlemi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

inDir : TweakNow Windows 7 Registry Cleaner

 

Auslogics Windows 7 Registry Cleaner

Bilgisayarınıza program yüklediğinizde, eklentiler ekleyip kaldırdığınızda veya yardımcı ek yazılımlar kurduğunuzda kısacası gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerde Windows “Kayıt Defteri” (Registry) üzerinde yaptığınız işlemlere ait gerekli ve gereksiz çok sayıda bilgi kaydı yapar.

Bazen programları kaldırdığınızda bile bu bilgiler sisteminizden yok olmaz. Zamanla performans kaybına ve yavaşlamaya sebep olan bu gereksiz çöp kayıtları sistem optimizasyonu konusunda uzman bir yazılım üreticisi olan Auglogics’in ücretsiz olarak sunduğu Registry Cleaner programı ile temizleyebilirsiniz.

Basit bir yapıya sahip ve konuya odaklı işlevsel bir program olan Auslogics Registry Cleaner bilgisayarınızın Kayıt Defteri bölümündeki gereksiz ve hatalı bilgilerden kurtulmanız için size kolay bir yol sunarken bilgisayarınızın performansını arttırma konusunda da güçlü bir araç.

inDir : Auslogics Windows 7 Registry Cleaner

 

GlaryUtilities Windows 7 Registry Cleaner

Glary Utilities, sisteminizi korumak ve bilgisayarınızı hızlandırmak için gerekli birkaç aracı içeren bir paket uygulama. Glary Utilities, sisteminizdeki gereksiz dosyaları siler, geçersiz kayıt defteri kayıtlarını temizler ve internette dolaşmanızdan kalan kalıntıları da yokeder. Browser eklentilerini yönetebilir ve silebilir, disk kullanımını analiz edebilir ve birbirinin aynı dosyaları silebilirsiniz. Dahası, Glary Utilities bilgisayarınızın belleğini optimize eder, bozuk windows kısayollarını onarır, başlangıçta açılan programları yönetir ve hatta program kaldırabilir. Glary Utilities aynı zamanda basit bir kullanıma sahiptir.

inDir : GlaryUtilities Windows 7 Registry Cleaner

 

WinUtilities Windows 7 Registry Cleaner

Kayıt bölümü bilgisayarın ve Windows sisteminin en önemli bölümlerinden birisidir. Bu bölüm sayesinde sisteminizin nasıl çalıştığını görebilir ve buradaki kayıtların düzgünlüğü sonucunda da sisteminizi daha düzgün ve hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bazen programları kaldırdığınızda bile bu bilgiler sisteminizden yok olmaz. Zamanla performans kaybına ve yavaşlamaya sebep olan bu gereksiz çöp kayıtları sistem optimizasyonu konusunda uzman bir yazılım üreticisi olan WinUtilities’in ücretsiz olarak sunduğu Registry Cleaner programı ile temizleyebilirsiniz.

inDir : WinUtilities Registry Cleaner

2 Yorumlar »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.