Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Svchost Process Analyzer

Yazan Tarih 18 Ekim 2009 – 21:56Yorum Yok

Windows Görev Yöneticisi‘ de gördüğümüz svchost.exe dosyaları Windows Hizmetlerinin çalışmasını sağlayan dosyalardır…

Windows Hizmetleri .dll dosyaları ile çalışır. DLL dosyaları doğrudan çalışan dosyalar olmadığı için bir .exe dosyası üzerinden çalıştırılmaları gerekiyor işte buradaki svchost.exe dosyaları içine eklenen .dll dosyaları ile Windows Hizmetleri çalıştırılıyor..

Windows Görev Yöneticisi’ ni | İşlemler sekmesine baktığımızda birden fazla svchost.exe dosyasının olduğu görürsünüz bu dosyalar birbirinden bağımsız çalışırlar. Sistem çöktüğünde diğer hizmetlerin kapatılmasını engellemek için guruplara ayrılmıştır..

Svchost.exe dosyaların hangi hizmetleri çalıştırdığını öğrenmek farklı yöntemler bulunuyor.. Bunlardan biride Svchost Process Analyzer programı ile svchost.exe denetler ve bağlı olan hizmetleri listeler.. Bu yöntemle C:\Windows\System32 klasöründe bulunan virüs ve trojan faliyetlerinide görebilirsiniz..

Svchost Process Analyzer ücretsiz ve kurulum gerektirmiyor. Windows XP, Vista ve Windows 7 sistemlerinde tüm svchost.exe dosyaları hakkında ayrıntılı görürsünüz.

2009-10-18-17

Download : Svchost Process Analyzer

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.