Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Tekno Haber

TTNET Evdeki Modeme Uzaktan Bağlanabilecek

Yazan Tarih 07 Nisan 2009 – 12:21Yorum Yok

TTNET, eylül ayında IPTV hizmeti ile beraber uzaktan evimizdeki modeme bağlanarak sorunları çözebilecek, yeniden ayar yapabilecek.

Meğer TR-069 ne faydalı birşeymiş?

Yazdan kalma bir Madrid günü Ritz Otel’in bahçesinde teknik konulara çok hakim bir yönetici olan TTNET Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Ufuk Ağar ile sohbet ediyoruz

Ayşe Hanım, kullanıcıların ADSL bağlantılarında bir problem olduğunda uzaktan kurulum ve ayar yaptırmanın ne kadar zor olduğunu anlatıyor.

Haliyle her kullanıcı kolayca bu ayarları yapamayabiliyor. Çözüm yollarını müşteri hizmetleri anlatsa dahi uygulamakta zorlanıyor insanlar. TTNET’in eylül ayında IPTV hizmeti vermeye başladığında bunun üstesinden nasıl geleceklerini Ayşe Ufuk Ağar’a sordum. Çünkü TV, Türk halkının neredeyse vazgeçilmez bir parçası. Öyle internet bağlantısı gibi 5-6 saatlik kesintiyi kaldıracak sinir katsayısına sahip değil. Bunun maçı var, dizisi var, desti izdivaçı var…

Ayşe Hanım TTNET olarak çözümü, benimde ilk kez duyduğum TR-069 protokolü ile çözeceklerini anlattı.

Giderek artan genişbant bağlantısı sayesinde internete bağlanan cihaz sayısı da hızla artıyor. Bu cihazları doğru ayarlamak ise bir son kullanıcı için giderek zorlaşıyor. İşte bu yüzden Broadband Forum, TR-069 protokolünü geliştirmiş. TR-069 sayesinde TTNET gibi servis sağlayıcılar, evimizdeki ağ cihazlarına uzaktan erişebilip gerekli müdahaleleri yapabiliyor. Artık abonelere sorulan ışık yanıyor mu, telefon hattınız takılı mı gibi sorulara da cevap verilmesi beklenmiyor.

TTNET eylül ayında, internet veya TV bağlantımızda bir problem olduğunda evimizdeki TR-069 uyumlu ADSL modeme ve IPTV kutusuna uzaktan bağlanacak.

Bu bağlantı sayesinde TTNET şunları yapabilecek:

-Otomatik kurulum ayarları

-Yazılım ve firmware güncelleme

-Durum ve performans takibi

-Hata tanımlayabilme

Ayşe Hanım, TR-069’un TTNET’e getireceği en büyük artının uçtan uca kaliteli bir servis sağlama olduğunu belirtti.

Hemen aklınıza “Acaba TTNET TR-069 ile bilgisayarımdaki bilgilere de erişebilecek mi?” sorusu gelebilir. Ayşe Hanım’ın bu soruya cevabı ise kesinlikle hayır oldu.

TTNET Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Ufuk Ağar, özellikle yurtdışına sık çıkanlar için başka bir hizmetlerinin müjdesini de sohbetimiz sırasında verdi. Haziran başından itibaren TTNET, dünyanın en büyük Wi-Fi şebekelerinden olan iPass ve Boingo ile dolaşım ortaklığına gidiyor. Böylece dünyanın her yerindeki binlerce Wi-Fi erişim noktasında TTNET hesabımızı kullanabileceğiz.

Bu TTNET’in “İnternete erişmek isteyen herkes TTNET kullansın” felsefesiyle birebir örtüşen bir hizmet.

Kişisel görüşüm IP tabanlı servisler arttıkça yakın gelecekte Türk Telekom’un en değerli varlığının TTNET olacak. [ComputerWorld Türkiye]

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.