Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

Vodafone’dan Ödemeli SMS Nasıl Atılır

Yazan Tarih 23 Eylül 2013 – 19:34Yorum Yok

Ücretin karşı tarafa yansıtıldığı ödemeli uygulaması kısa mesajlara da geldi. Ödemeli SMS gönderilen kişi bilgilendiriliyor, kabul ederse mesaj kendisine ulaştırılıyor

Vodafone’dan Ödemeli SMS Nasıl Atılır

GSM sektöründe ödemeli aramadan sonra ödemeli kısa mesaj servisi de başlatıldı. Özellikle kontörü ya da arama dakikası biten gençlerin ilgi gösterdiği ödemeli hizmetler, SMS’lere de geldi. Vodafone Türkiye ödemeli SMS hizmetini başlatırken diğer iki opeartör henüz bu hizmeti sunmuyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt, hızla gelişen mobil teknolojilerinin imkanlarını Türkiye’de kolay ve erişilebilir kılmaya çalıştıklarını belirterek, “Ödemeli SMS servisini abonelerin kısa mesajla iletişim ihtiyaçlarını pratikleştirmek üzere birkaç ay içinde hayata geçirdik. Ödemeli SMS’ten faydalanmak için faturalı ya da faturasız herhangi bir Vodafone hattına sahip olmak yeterli oluyor” dedi.

Haberleşmeye kolaylık

Ödemeli SMS servisinin bir işortakları tarafından verildiğini dile getiren Öğüt, şunları anlattı: “4988 kısa mesaj numarası üzerinden ödemeli SMS kullanmak mümkün. Ödemeli mesaj göndermek için mesaj içeriğine gönderilecek numara yazılıyor ve boşluk bırakıldıktan sonra mesajın kendisi yazılıyor.

Bu mesajı 4988’e yollamak yeterli oluyor. Mesajın alıcısı olan kişi yine kısa mesajla bilgilendiriliyor. Kabul ederse ücreti karşılığında mesaj kendisine ulaştırılıyor. Servis ücreti kullanım başına 60 kuruş olarak belirlendi. Mayıs ayında hizmete giren ödemeli SMS servisinin tanıtımlarını da yapmaya başladık.”

Bir yılda 175 milyar sms

Gökhan Öğüt, 2012’de Türkiye’de 175 milyar SMS gönderildiğini de aktararak, “2013 birinci çeyrek raporuna göre Vodafone Türkiye aboneleri üç aylık dönemde 17 milyar 490 milyon SMS gönderdi. SMS ve MMS adedine göre, Vodafone’un pazar payı aynı dönemde yüzde 38.8. SMS ile haberleşmeyi kolaylaştıran ödemeli hizmetin abonelerimizin ihtiyaç haritasında önemli bir boşluğu dolduracağını umuyoruz” diye konuştu.

Kaynak : Milliyet

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.