Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

VPN Nasıl Çalışır?

Yazan Tarih 30 Eylül 2013 – 19:59Yorum Yok

Sanal Özel Ağ (VPN) bir bilgisayar fiziksel olarak uzak ondan bulunan bir ağa bağlanmak için olanak sağlayan bir yazılımdır. Bu arabulucu bir tür olarak hareket ağ ve bilgisayar arasında bir bilgisayar tarafından yapılır. Bu, bilgisayar tarafından gönderilen verileri ve ileri doğru bir alternatif ağa alır.Ağ veri geri, orta bilgisayar ileri ilk bilgisayara bilgi gönderir kez. Sonuçta kendi aksine birincil bilgisayar şimdi ağı aracılığıyla internet erişimi sağlanır.

VPN kitlesel son yıllarda popülaritesi artmaktadır. Çok kolay sadece birkaç tıklamayla internette iyi VPN servis sağlayıcıların yüzlerce bulabilirsiniz. Her zaman bir ürün yerleşmek önce biraz araştırma yapmak iyi bir fikirdir böylece mevcut VPN ile ilgili değerlendirmeleri sonsuz sayıda bulunur. Tüm VPN temelde aynı şekilde çalışır ancak kullanıldıkları şekilde değişebilir.

2013-09-30-7

Sanal özel ağlar işletmeler tarafından tüm uzak ofisler güvenli ve verimli bir şekilde bağlanmak için kullanılabilir. VPN’ler yaşından önce işletmelerin öncelikle Kiralık hatlar üzerinde güvenmek zorunda kalır. Bunlar çok pahalı ve karmaşık ayarlamak ve sürdürmek, ama onlar büyük çokuluslu şirketler için gerekli yatırımı vardır.

VPN da kısıtlı web siteleri ve içeriğe erişmek için her gün internet kullanıcıları tarafından kullanılabilir. İşyerinde konum ve belirli web sitelerine erişim yapamıyorsanız, yapmanız gereken tüm VPN bağlamak ve size istediğiniz ne olursa olsun erişim mümkün olacak. Artık kısıtlamalar, yasaklar veya güvenlik duvarları konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır.

Güvenliği hakkında endişeli insanlar da VPN kullanın. VPN ile gönderilen veya alınan tüm verileri şifreleme (VPN bağlı olarak) değişen derecelerde ile iyice şifreli olduğu için güvenlik düzeyini kitlesel artar.

VPN ne Tünel mı?

Tünel VPN birbirleri ile iki veya daha fazla uzak yerlerde bağlantı kavramını ifade eder. Tanımı gereği bir tünel örnek bir dağ üzerinden bir tünel için bir şey ile iki konum arasında bir bağlantı vardır.

Diyelim iki ofisleri olduğunu söylemek ve aralarında bir dağdır. Bir tünel bu iki ofis diğer ulaşmak ve birbirleriyle iletişim yardımcı olacaktır. Bir VPN tüneli temelde aynı şekilde çalışır. Bu birkaç bilgisayar olursa olsun bulunduğu birbirine bağlanmasını sağlar.

VPN ve Faydaları nelerdir?

VPN kullanıcılara birçok fayda sağlar . En büyük yararı, güvenlik çok daha yüksek düzeyde sağlamaktır. Günümüz gibi bir dünyada , internet tehlikeli ve zararlı şeyler doludur . Bu kötü amaçlı yazılım ( Malware olarak da bilinir) , virüsler , internet dolandırıcılığı , kimlik hırsızlık ve çok daha fazlasını içerir . Bu internet söz konusu olduğunda tarama geldiğinde çoğumuz teknik yazılım ile ilgili bir çok bilgi yok ve korkunç dikkatli olmazsanız yok çünkü hepimiz , çok açıktır.

VPN orada en çok tavsiye edilen güvenlik yazılımı bazıları nedeni budur. Bu ne olursa olsun internet kullanımı ne sıklıkta , kullanıcılar her türlü güvenlik tercih edilen kaynağıdır. Kısıtlı içeriğe erişimi başka büyük yararı VPN , sağlamasıdır .

İnternet istediğimiz kim ile iletişim kurmak için ve etkin ve verimli bilgileri paylaşmak için , bizi özgür için tasarlanmıştır. Başlangıçta olması gerekiyordu Ancak , internet artık olarak ücretsizdir. Web sitelerinin güvenlik duvarları arkasında sınırlıdır , ofis denetçiler blok eğlence içeriği ve sonucu internet artık serbestçe erişilebilir olmasıdır .

VPN , daha önce belirtildiği gibi , alternatif bir ağa bilgisayarınıza bağlamak . En VPN sağlayıcıları Bağlanmak istediğiniz ağdaki kullanıcıları karar versin . Seçtiğiniz yere göre olabilir , hız , güvenlik düzeyi , vs artık kısıtlanan bir içerik yüzleşmek zorunda anlamına gelir. Sadece VPN bağlamak ve size istediğiniz ne olursa olsun web siteleri sörf .

Belki de sahip olduğumuz en değerli şey bizim kimlik . Biz kim , canlı ve biz muhtemelen sahip olduğumuz en kişisel şeyler nelerdir nereye . Ancak, bir kez internette , bu artık o kişisel kalmaz vardır .

Konumunuzu bulmak için , tüm web siteleri oldukça kolay IP adresinizi , anlamaya yapmanız gereken : Bu ​​düşünün . Bunu test etmek için , Google veya başka bir arama motoru kullanarak ve bir dakika içinde kendi yeri göreceksiniz kendi yeri aramayı deneyin . Bu kadar kolay ise, için , ne kadar kolay büyük şirketler veya internet devleri bulmak ve izleyebilirsiniz ?

VPN de herhangi bir sorun karşılaşmadan büyük dosyaları indirmek için kullanılır. Web siteleri genellikle indirme izlemek ve indirme yasadışı iseniz, kovuşturma karşı karşıya kalabilir . Ancak, VPN ile , size istediğiniz ne olursa olsun indirmek için tamamen güvenlidir .

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.