Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Windows 7 Kapatma Süresi

Yazan Tarih 09 Kasım 2009 – 15:52Yorum Yok

Windows 7′ nin kapanma süresi Win XP ve Vista’ ya göre daha hızlı ama ne kadarda hızlı olsa bize yetmiyor her zaman daha fazla performans istiyoruz..

Windows 7′ nin varsayılan kapanma  süresi 20 sn’ dir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ nde yapılacak bir değişiklikle bu süresi kısaltabilirsiniz..

1. Kayıt Defteri Düzenleyicisini çalıştırmak için Başlat‘ ı tıkla Pprogramları ve dosyaları ara kısmına regedit yazıp Enter basın..

win7regedit

2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control anahtarlarını açın. Sağ bölümden ise WaitToKillServiceTimeout dize değerini bulun..

2009-11-09-10

3. WaitToKillServiceTimeout dize değeri varsayılan değeri 200000 ( 20 sn )’ dir. Siz bunu değiştirerek kendi değerinizi girebilirsiniz tavsiye edilen değer ise 12000 (12 sn)’ dir.

4. Bilgisayarınızı yeniden başlatınız..

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.