Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Windows 7 Sistem Kurtarma Diskleri

Yazan Tarih 15 Ekim 2009 – 13:16Yorum Yok

Bu Windows sürümündeki Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsü, önemli bir hatadan sonra Windows’u kurtarmanızı sağlayan birkaç araç içerir.

Windows’un kendini başlatmak için kullandığı dosyaları onarabilir, Sistem Geri Yükleme’yi kullanarak geri yükleme işlemi gerçekleştirebilir ve daha önce aldığınız yedekleri kullanarak bilgisayarın ve sistem dosyalarının tamamını geri yükleyebilirsiniz.

Başlangıç Onarma ( Startup Repair ) : Windows’un doğru şekilde başlamasını engelleyen eksik veya zarar görmüş sistem dosyaları gibi bazı sorunları düzeltir. Başlangıç Onarımı’nı çalıştırdığınızda, sorun olup olmadığını belirlemek üzere bilgisayarınızı tarar ve düzgün başlatılabilmesini sağlamak için sorunu gidermeye çalışır.

Başlangıç Onarımı, Windows’un düzgün başlatılmasını engelleyebilecek eksik veya hasarlı sistem dosyaları gibi belirli sorunları giderebilen bir Windows kurtarma aracıdır. Başlangıç Onarımı’nı çalıştırdığınızda, sorun olup olmadığını belirlemek üzere bilgisayarınızı tarar ve düzgün başlatılabilmesini sağlamak için sorunu gidermeye çalışır.

Başlangıç Onarımı’nı çalıştırmayı denerken sorunlarla karşılaşırsanız veya bilgisayarınızda Başlangıç Onarımı bulunmuyorsa, bilgisayar üreticiniz aracı özelleştirmiş veya değiştirmiş olabilir. Bilgisayarınızla birlikte verilen bilgilere bakın veya üreticinin web sitesine gidin.

Sistem Geri Yükleme ( System Restore ) : Bu seçenek bilgisayarınızın sistem dosyalarını daha önceki bir zaman döndürmenize yardımcı olur. Bu, e‑posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri alma yoludur. Sistem Geri Yükleme’yi bilgisayar güvenli moddayken kullanırsanız, geri yükleme işlemini geri alamazsınız. Ancak, Sistem Geri Yükleme’yi yeniden çalıştırarak, varsa farklı bir geri yükleme noktası seçebilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme, kişisel dosyaları etkilemeden daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarınıza ve ayarlarınıza dönmek için geri yükleme noktalarını kullanır..

Sistem geri yükleme sırasında değişen dosyalar : Sistem Geri Yükleme, Windows sistem dosyaları, programlar ve kayıt defteri ayarlarını etkiler. Ayrıca, bilgisayarınızdaki komut dosyalarını, toplu iş dosyalarını ve diğer yürütülebilir dosya türlerini de değiştirebilir.

Windows Complete PC Geri Yükleme ( System Image Recovery ) : Sabit diskinizin içeriğini yedekten geri yükler. Daha fazla bilgi için, Yardım ve Destek bölümünde “complete PC geri yükleme” aratın. Windows Complete PC Yedekleme ve Geri Yükleme, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic ve Windows 7 Home Premium sürümlerinde yoktur.

Windows Bellek Tanılama Aracı (Windows Memory Diagnostic) : Bilgisayarınızın belleğinde olabilecek hataları tarar. Windows genellikle bilgisayarınızın belleğiyle ilgili olası sorunlarını otomatik olarak algılar ve Bellek Tanılama Aracı’nı çalıştırmak isteyip istemediğinizi soran bir bildirim görüntüler.

Olası bir bellek sorunuyla ilgili bildirim aldığınızda bildirimi tıklatırsanız Bellek Tanılama Aracı’nı ne zaman çalıştıracağınız konusunda iki seçenekten birini belirleyebilirsiniz:

    * Bilgisayarınızı yeniden başlatıp aracı hemen çalıştırabilirsiniz.
    * Bilgisayarınızı yeniden başlatıp aracı daha sonra çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp aracı hemen çalıştırmayı seçerseniz, çalışmanızı kaydettiğinizden ve çalışan bütün programlarınızı kapattığınızdan emin olun. Bellek Tanılama Aracı Windows’u yeniden başlattığınızda otomatik olarak çalışır. Bellek Tanılama Aracı çalışırken sınamanın durumunu gösteren bir ilerleme çubuğu görürsünüz. Sınama tamamlandığında, Windows otomatik olarak yeniden başlar.

Bellek sınamasının sonuçlarını alma : Bellek Tanılama Aracı hata bulamazsa hata bulunamadığına dair bir ileti alırsınız. Bellek Tanılama Aracı hata algılarsa, daha fazla bilgi için bilgisayar veya bellek üreticinizle bağlantı kurun.

Bellek Tanılama Aracı hata bulursa ne yapabilirim : Bellek Tanılama Aracı bilgisayarınızın belleğiyle ilgili hatalar bulursa, sorunu çözme konusunda bilgi için bilgisayar veya bellek üreticinizle bağlantı kurun.

Komut İstemi (Command Prompt) : Komut İstemi önceki Windows sürümlerinde bulunan Kurtarma Konsolu’nun yerini almıştır. İleri düzey kullanıcılar Komut İstemi’ni kullanarak kurtarmayla ilgili işlemler gerçekleştirebilir ve sorunları tanılamak ve gidermek amacıyla diğer komut satırı araçlarını çalıştırabilirler.

2009-10-15-2

Bilgisayarınızda önceden yüklenmiş kurtarma seçenekleri varsa:

  • Tüm disketleri, CD’leri ve DVD’leri bilgisayarınızdan çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Başlat düğmesini tıklayın sağ tarafta bulunan Kapat düğmesinin yanında buluna ok işaretini tıklatın ardından Yeniden Başlat’ ı tıklayın..
  • Aşağıdakilerden birini yapın:

Bilgisayarınızda yüklü tek bir işletim sistemi varsa bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşunu basılı tutun. F8 tuşuna, Windows logosu görünmeden önce basmaya başlamalısınız. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak yeniden denemeniz gerekir.

Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, onarmak istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve ardından F8 tuşunu basılı tutun.

  • Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında Bilgisayarınızı onarın’ı (Startup Repair) vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve ardından ENTER’a basın.
  • Bir klavye düzeni seçin ve İleri’yi tıklatın.
  • Bir kullanıcı adı seçin, parolayı girin ve ardından Tamam’ı tıklatın.
  • Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde, bir aracı açmak için tıklatın.

Download : Windows 7 Recovery Disc 32-Bit (x86) Edition | ENG

Download : Windows 7 Recovery Disc 64-Bit (x64) Edition | ENG

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.