Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Windows 7 Temaları Nasıl Yapılıyor

Yazan Tarih 10 Şubat 2010 – 16:14Yorum Var

Windows 7 için her gün yeni temalar yayınlanıyor. En son ise sevgililer gününe özel bir tema yapıldı ve birçok kişinin de indirdiğini düşünüyorum.

Peki bu temalar nasıl yapılıyor merak ediyor musunuz? Bugün size bu temaların nasıl yapıldığını anlatacağım. Sizler artık başkalarının yaptığı temaları kullanmak zorunda kalmayacaksınız kendi temalarınızı yapıp kullanacaksınız hatta bunları internette paylaşabilirsiniz…

Tema yapımında herhangi bir yardımcı programa ihtiyacımız olmayacak ihtiyacımız olan masaüstü arka planları, Cursor, Ekran koruyucu gibi uygulamaları ünlü deviantART sitesinden alacağız.

Bugün bizde örnek olarak yaklaşan sevgililer gününe özel bir tema yapalım.

Bunun için ilk önce Masaüstünü süsleyecek duvar kağıtları buradan indirelim..

Tema için ihtiyacımız olan Fare İşaretlerini buradan indirelim..

Tema için ihtiyacımız olan Ekran koruyucularını buradan indirelim..

Son olarak Tema için ses dosyalarını buradan indirin..

Tema yapımına başlayalım..

Başlat / Denetim Masası / Görünüm ve Kişileştirme‘ den Temayı Değiştir’ i tıklayın..

Kişileştirme bölümünde yeni temamızı hazırlayacağız. İlk Masaüstü Arka Planı’ nı tıklayın.

Masaüstü Arka Planların Yapılması :

Gözat ile Masaüstü Arka Planların bulunduğu klasörü seçin. Alt bölümden Resimlerin masaüstündeki konumu Resim Konumlandırma’ dan seçin. Resimlerin değişme süresini ve sıralamasını ise Resim Değiştirme ve Karıştır’ dan ayarlayın.. Yaptığınız ayarları saklı kalması için Değişiklikleri Kaydet’ i tıklayın

Temaya eklediğimiz duvar kağıtları Kaydedilmeyen Tema ismini aldı. Yaptımız temayı kaydetmek için üzerini sağ tıklayarak Temayı kaydet ile temaya yeni bir isim vererek kaydediyoruz..

Windows Pencere Rengini Ayarlama :

Şimdi Temamızın Pencere renklerini ayarlamak için Pencere Rengini tıklayın.. Buradan kendinize uygun rengi seçin Değişiklikleri kaydet tıklayarak pencereyi kapatın. Yaptığınız bu değişiklik nedeni ile tema Kaydedilmeyen Tema ismini alacaktır. Yukarıda olduğu gibi temayı sağ tıklayın ve Temayı Kaydet ile temaya isim verin..

Fare İşaretlerini Ayarlama :

Temaya uygun Cursor yani Fare işaretlerini eklemek için yukarıda verdiğim adresten Windows Cursor işaretlerini indirin.

Daha sonra Kişileştirme penceresinde yukarıda sol tarafta bulunan Fare işaretlerini değiştirin’ i tıklayın. Özelleştir bölümünde Değiştirmek istediğiniz Fare işaretlerini üzerini çift tıkladığınızda açılan pencere indirdiğiniz yeni fare işaretini seçin hepsinde aynı işlemi yaparak tüm fare işaretlerini değiştirin..

Yaptığınız bu değişiklikten sonra Kaydedilmeyen Temayı yeni bir isimde yukarıda olduğu gibi kayıt ederek bir sonraki işleme geçin..

Ses Dosyaların Ayarlanması :

Windows ses ayarları için yukarıda verdiğim adresten indirdiğiniz ses dosyalarını “C:\Windows\Media” klasör içine kopyalayın daha sonra Sesler’ i tıklayın. “Program Olayları” bölümünde sesi değiştirmek istediğiniz Windows Olayını seçin daha sonra Gözat’ ı tıklayın ve kopyaladığınız ses dosyalarında uygun olan ses dosyasını seçin..

Yapılan bu eklemeden dolayı Tema yeniden Kaydedilmeyen Tema ismini alacak yeniden üzerini sağ tıklayın Tema Kaydet ile yeni isimle kaydedin..

Ekran Koruyucusunu Ayarlama :

Temamızın son olarak Ekran koruyucu ekleyeceğiz yine yukarıda verdiğim adresten indirdiğiniz Ekran Koruyucu dosyasını “C:\Windows\System32″ klasör içine kopyalayın..

Kişileştirme pencresinde Ekran Koruyucu tıklayın. Ekran Koruyucu sekmesinde kopyaladığınız Ekran koruyucusunu seçin. Ekran koruyucusunun diğer ayalarını yaptıktan sonra Tamam ile pencereyi kapatın.

Ekran korucusu ile temamız bitti Kaydedilmeyen Tema ismini son kez diğer işlemlerde olduğu gibi kaydedin.

Temanın Paylaşılması :

Evet şuan Temamız hazır bunu diğer bilgisayarlarda paylaşmak için Kişileştirme penceresinde yaptığımız Temanın üzerini sağ tıklayın ve Temayı Paylaştırmak Üzere Kaydet seçin.

Yaptığımız temayı yeniden isimlendirerek bilgisayarınıza kaydedin..

Hepsi bu kadar güle güle kullanın..

Yorum Var »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.