Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Windows 7 Ultimate Türkçe Kurulum

Yazan Tarih 22 Ekim 2009 – 17:5417 Yorumlar

Büyük gün bugün Microsoft’ un beklenen yeni işletim sistemi Windows 7 bugün satışa sunuldu.

Windows 7 Türkiye’ nin online satış sitesi hepsiburada.com adresinde % 6 indirim ve taksitli seçenekleri ile kullanıcılara farklı alternatiflerler sunuyor.

Windows 7′ nin nasıl kurulduğunu daha önce farklı dildeki kurulumunu anlatmıştım. Bugün ise Windows 7 Ultimate Türçe’ nin nasıl kurulduğunu resimli anlatım yaptım buradaki kurulum sıfırdan kurulumdur.

Adım adım Windows 7 Kurulumu anlatılıyor. Kurulumdan önce yapamımız gereken bir kaç adım var. Öncelikle elimizde olması gereken Windows 7 CD’ si yada DVD’ sine ihtiyacımız olacak. Bilgisayarınızın Windows 7 donanım uyumluluğunu buradan öğrenebilirsiniz..son adımda ise BIOS’ tan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesini sağlamamız gerekiyor.. 

Not : BIOS’ tan nasıl boot edildiğini anakartınızını kullanım klavuzuna yada web sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Windows 7 Kurulum CD/DVD’ si yerleştirip DVD-Room boot ettiğinizde resimde görüldüğü gibi “Cd’ den veya DVD’ den önyükleme için bir tuşa basın…” yazısını gördüğünüzde Enter tuşuna basın..

Burada hiç bir değişiklik yapmadan “İleri” butonu tıklayın..

Windows 7 kurulumunu başlatmak için “Şimdi yükle” tıklayın..

“Lisans koşullarını kabul ediyorum” kutusunu onayladıktan sonra ileri tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz..

Burada Windows diğer işletim sistemlerini kullanıp bu işletim sistemlerini güncellemek istiyorsanız “Yükseltme” seçiyorsunuz. Farklı bir sürücüye ikinci işletim sistemi olarak kurmak istiyorsanız Özel (Gelişmiş) seçmeniz gerekiyor..

Ben Özel (Gelişmiş) geçerek farklı bir sürücüye Windows 7 kurmaya tercih ettim.

Sürücü Özellikleri tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi Sil, Biçimlendir, Yeni kısımlar açılıyor bu açılan kısımlar ile diskinizi bölümlendirebilir yada var olan bölümleri silip biçimlerdirebilirsiniz.. bu işlemlerden sonra Windows 7 kurulması istediğiniz disk bölümünü seçerek “ileri” diyerek kurulumu başlatın.

Kurulum işlemine başladı bir üst kısımda Windows 7′ nin kurulmasını istediğiniz bölüme Windows 7 gerekli dosyalayıp gerekli kurulumu yapıyor..

Kurulum işlemi bitti sizden bir kullanıcı oluşturmanız isteniyor..

Oluşturulan kullanıcıya şifre belirlemenizi isteniyor..

Elinizde Windows 7 için etkinleştirme numaraları varsa girebilirsiniz.

Windows 7’ nın ilk açılışta güncelleştirilmesini isteyip istemediğini soruyor burada Önerilen ayarları seçebilirsiniz.

Saat ve tarih ayarlarını seçin.

Kendinize bir ağ türü belirleyin.

Seçtiğiniz ağ türüne göre Resim, Video, Muzik gibi klasörlerin diğer bilgisayarlar paylaşıp paylaşmayacağını belirliyorsunuz ve ağ parolasını veriyor bunu bir yere not alınız..

Ve Windows 7  kurulum işlemi bitmiştir…

17 Yorumlar »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.