Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows XP

Windows Gezgininde klasör boyutlarını da görüntüleyin..

Yazan Tarih 19 Aralık 2008 – 17:03Yorum Yok

Windows Gezgininde Ayrıntılar görünümünde standart olarak klasörlerin her birinin boyutunu görmek mümkün Ancak görüntülenen klasörlerin toplam boyutu hakkında bilgi sunulmuyor . Sabit diskte çok yer kaplayan klasörleri daha kolay bulabilmek için bu değerleri doğrudan hesaplayacak bir yazılıma ihtiyacınız var..FolderSize adlı açık kaynak kodlu eklenti Windows Gezgini’ nin klasörlerin boyutlarını da göstermenizi sağlıyor. Windows Gezginine entegre olan bu araç klasörün sabit diskte ne kadar yer kapladığını hesaplıyor ve elde ettiği değeri ayrı bir sütunda görüntülüyor..

http://sourceforge.net/projects/foldersize/ adresinden MSI uzantılı kurulum dosyasını edinebilirsiniz. Kurulumu tamamladığınızda boyut bilgisi sütünuda Windows gezginindeki seçenekler arasında yerini alıyor. Ancak sütunun sütunun görüntülenmesini sağlamak için Windows gezgini ile herhangi bir klasör açtıktan sonra Ayrıntılar görünümüne geçin ve sütun başlıklarının yer aldığı çubuğa sağ fare tuşuna tıklayın açılan listeden Folder Size’ ı seçin artık Boyut sütunu yerine bu sütuna yer vermelisiniz bunun için sağ fare tuşuyla yeniden aynı çubuğa tıklayın ve boyutun yanındakş onay işaretini kaldırın. Daha sonra Folder Size sütununu Sürükle / Bırak yöntemiyle yeni yerine taşıyın ve sütun genişliğini dilediğiiz şekilde düzeltin. Araçlar klasör boyutunu hesaplamayı henüz bitirmemişse son değerler yerine hemen yanında artı işareti olan ve artan geçici değerler ekrana gelecektir.

Özelliği tüm klasörler için etkinleştirmek istiyorsanız Araçlar / Klasör Seçenekleri menüsünü açın ve görünüm sekmesine geçin Klasör Görünümleri alanından Bütün Klasörlere Uygula’ ya tıklayın bu seçim görünümle ilgili diğer seçimlerin de standart halini almasını sağlıyor.

Folder Size tüm klasörlerin tüm boyut bilgisini her an güncel tutabilmek için arka planda çalışmaya devam ediyor bu işlemi durdurmak için denetim masasındaki Folder Size simgesine çift tıklayarak yapılandırma seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Service sekmesinden Stop tıklayın daha sonra Resume’ a tıklayarak klasör boyutlarının güncellenmesine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz…

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.