Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Office

Word’ dan E-Kart Hazırlama

Yazan Tarih 24 Aralık 2008 – 19:58Yorum Var

Eskiden kişilerin özel gün ve özel anlarını kutlamak için kırtasiyeden alınan kartlar ile duygularımızı arka tarafına duygulamın ifade edildiği bir kaç satırlık yazı ile ulaşmaya çalışılırdı. Ama Internet’ in yaygınlaşması ile bu kartların yerieni e-kart göndeme hizmeti veren siteler çoğalmasıile birlikte insanlar bu şekilde kutlama göndermeyi tercih etmeye başladılar..

Biz bugün bu tür hizmet veren sitelerden değilde kendi tasarımız olan e-kart hazırlayı öğrenelim istedim.. Bu kartı hazırlarken yine bir hazır kart seçiceğiz ama bununüzerinde istediğimiz gibi oynayabileceğiz.. Bu karttı oluştururken Microsft’ un Office programında Word’ ü kullanacağız..

Bunun için Microsoft Office 2007 başlatın..

Sol üst köşeden “Hızlı erişim Araç Çubuğunu Özelleştir” ve “Diğer Komutlar.”

Word Seçenekleri’ nden Özelleştir kısmında Yeni.. Komutunu ekleyin…

 

Yeni.. Komutunu ekleme işleminden sonra Yeni Belge başlatın.. Buradan Şablonlar / Microsoft Office Online / Tebrik Kartları / Tatiler kısmından kendinize uygun kartı seçin…

Seçtiğiniz kartı seçip Yükle dediğiniz de Microsoft Orjinal Ürün Avantajı Kontrolü yapıyor. Eğer Kullandığınız office orjinal lisanslı değil ise burada yüklü olan Tebrik Kartları ve diğer Şablonların kullanamıyorsunuz..

Microsoft’ un denetiminden geçtikten sonra seçtimiz kart yükleniyor. Kartta gerekli düzenlemeleri istediğimiz gibi yapabilirsiniz. Benim yüklediğim kartta alt kısımda Mesaj yazağım yer bulunuyor buraya gerekli mesajı ekledim sayfa rengini falan ayarladım bu şekilde bir düzenleme yaptım sayfayı kaydedip istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz..

Not : Microsoft Word’ de gördüğünüz tüm şablonları http://office.microsoft.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Yorum Var »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.