Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

Yazan Tarih 12 Ocak 2014 – 15:46Yorum Yok

Youtube’ nin yasaklandığı dönemlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Ben giriyorum sizde girin” demiş ve o dönemlerde bu söz gündemden düşmemişti. Peki yasaklı sitelere nasıl giriliyor. önemli püf noktaları….

2013-yasakli-sitelere-giris-yontemleri

Vekil sunucularla yasaklı sitelere giriş

Vekil sunucular yani Proxy siteleri yardımı ile yasaklanmış sitelere giriş yapmak mümkün. vtunnel, hidemyass siteleri size yabancı gelmemiştir. Bu proxy siteleri üzerinden youtube ve benzeri siteler erişebilmiştik.

03

Vekil sunucuların avantajlarının dışında dezavantajlarıda var. Bazı proxy siteleri zararlı kaynadığından yasaklı sitelere gireyim derken virüslerle uğraşmayın. Bunun dışında proxy siteleri çoğunlukla fazlaca adware yani reklamlarla kaynıyor ve bu şekilde gelir yaratmaya çalışıyorlar. Haliyle yasaklı sitelere gireyim derken istemediğiniz kadar çok reklama maruz kalma durumu da söz konusu.

Aniscartujo.com
Anonproxy.eu
Btunnel.com
Daveproxy.co.uk
Dtunnel.com
Free-web-proxy.de
Fproxy.nl

Proxy sitelerine bir kaç örnek paylaşıyorum. 2014 yılına ait en iyi en güncel proxy listesine buradan ulaşabilirsiniz.

VPN (Sanal Özel Ağ)

VPN kısaca Sanal Özel Ağ olarak isimlendirilen bu ağlar sayesinde yasaklı sitelere girmenin başka bir yöntemidir. Proxy sitelerine göre daha güvenlidir. VPN yurt dışında bulunan bilgisayarlara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyoruz.

07

Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris, Washington, Londra, Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.

Bu ülkelerede bu tür sitelere engelleme olmadığı için bu yöntem ile yasaklı sitelere girebiliyoruz.

Sanal Özel Ağ’ larla ilgili geniş bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

DNS ayarlarını değiştirme

Alan Adı Sunucusu olarak da tanımlayabileceğimiz DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.

08

Ardından Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.

09

Ardından Genel sekmesi altında ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ bölümünü aktive edin.

10

Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam’a tıklayın.

12

Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.

DNS değiştirmek işlemi biraz zordur bunun için üçüncü parti yazılımlardan yardım alabilirsiniz. DNS değiştiricilerini buradan indirebilirsiniz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum bu üç yöntemi kullanarak yasaklı sitelere girebilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak geliştirilen 3 parti yazılımlarıda kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.