Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Program Tanıtımları

Yazılımların açılış süresini hesaplayın

Yazan Tarih 09 Mayıs 2013 – 15:04Yorum Yok

Bazı durumlarda yazılımların açılış süresinin ne kadar sürdüğünü bilmek istersiniz ve böylelikle yeni bir cihaz ya da daha hızlı SSD
disk almanın yazılımları çalıştırmada size bir avantaj sağlayıp sağlamayacağını öğrenmek istersiniz.

Yazılımların açılış süresini hesaplayın

Bunun için uygun bir yazılım önerimiz var. Ücretsiz yazılım AppTimer ile yazılımların açılış sürelerini hesaplayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ZIP dosyasındaki dosyaları bilgisayarınıza aktarmak. Uygulamayı çalıştırmak içinse yazılımın diyalog penceresinden örneğin “EXCEL.EXE” gibi bir yazılımı seçmek.

apptimerscreen

“Cmd line” alanından ilave parametreler girerek örneğin bir belge açılış süresini de öğrenebiliyorsunuz. Söz konusu bir log dosyası olduğunda sonuç almanız için metin dosyasının adını girmeniz yeterli. Ancak dosya konumunun tüm yolunu eksiksiz girmeniz gerekiyor. Aksi takdirde dosyanın aranması hayli güçleşiyor. “Windows Name” alanından bir isim girmeniz gerekiyor. Bu doğru pencereyi tanımlamanız ve çoklu çalıştırmalarda uygulamanın otomatik kapatılmasında hayli işe yarıyor.

İsim atamada “Excel” gibi basit ve anlaşılabilir seçenekleri tercih edebilirsiniz. Akabinde “Window Detection Method” alanından “Window Name” seçeneğini etkinleştirmelisiniz. Uygulamayı kapatmak içinse “Windows Close Method”dan WM_CLOSE’u tercih edebilirsiniz. “Executions” butonundan çalışacak test sayısını belirleyebiliyorsunuz. Artık “Run App” ile testi başlatabilirsiniz.

NOT : Çoklu testlerde kapatma seçeneği her zaman çalışmıyor çünkü kaydetme öncesinde güvenlik sorgusu açılıyor. Bunun önüne
geçmek için “Delay” değerini en az “5000” olarak atayın.

indirin : AppTimer

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.