Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Facebook

Yeni Facebook

Yazan Tarih 10 Mart 2013 – 11:08Yorum Yok

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in açıkladığı yeni haber kaynağı sistemini tek bir cümleyle özetlemek gerekirse şunu söyleyebiliriz: Facebook haber kaynağı, artık bir online gazeteye benzeyecek. Resimler,mobil uygulamalarda olduğu gibi artık daha büyük görünecek. Başka bir deyişle, haber kaynağında göreceğimiz resimler de, Zaman Tüneli resimleri gibi olacak.

Yeni haber kaynağı tasarımında en etkileyici yeniliklerden biri, kuşkusuz düzenlenebilir olması. Seçiminize göre, sayfada isterseniz sadece resimleri, isterseniz sadece müzikleri ya da videoları görme şansına sahip olacaksınız. Aynı şekilde, dilerseniz sadece takip ettiklerinizin yer aldığı bir haber kaynağı sayfası ya da sadece arkadaşlarınızla ilgili iletilerin göründüğü bir haber kaynağı görmeniz mümkün olabilecek. Ne görmek istediğiniz, tamamen yapacağınız seçime göre belirlenecek.

Kısacası Facebook, daha önce Zaman Tüneli’nde yaptığı radikal değişimin bir benzerini, şimdi de haber kaynağı sayfaları için hayata geçirmiş durumda.

Peki yeni haber kaynağı tasarımını ne zaman görmeye başlayacağız. Facebook, yeni tasarımı yavaş yavaş tüm kullanıcılara yansıtacağını ve bunun şimdiden başladığını söylemekle yetindi. Ama Zaman Tüneli’nde olduğu gibi, haber kaynağı değişiminin de çok uzun bir sürece yayılma ihtimali oldukça yüksek.

Bildiğimiz tek şey, eninde sonunda, sevseniz de, sevmeseniz de yeni haber kaynağı tasarımına geçmek zorunda kalacağınız. Öyle ki, Facebook’un, mobil uygulamalarında kullandığı tasarımı da, yeni haber kaynağı tasarımı ile uyumlu hale getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni tasarım sonrası nasıl bir Facebook ile karşılaşacağınızı şimdiden görmek isterseniz, yapmanız gereken tek şey Facebook’un özel olarak hazırladığı https://www.facebook.com/about/newsfeed adresine girin ve sayfanın en sonundaki düğmeye basarak adınızı bekleme listesine kaydettirin.

KD5J7_PwqOG Rzyd2U_3X5j ZOfH1_4wAbm

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.