Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Genel Bilgi

Yeşil Ekran Sorununa Çözüm

Yazan Tarih 29 Ocak 2012 – 23:5612 Yorumlar

Adobe Flash Player video izleyenlerin başıan bela olan yeşil ekran sorununa çözümü burada.. Yazıyı dikkatlice okuyun..

Yeşil Ekran Sorununa Çözüm


Youtube ve diğer video paylaşım sitelerinde izlediğiniz videolar yeşil ekran oluyor. Bu sorun bir çok kullanıcının canını sıkıyor bilgisayarını yeniden başlatarak bu sorunu aşmaya çalışıyorlar ama bir kaç video sonra aynı sorun tekrar çıkıyor. Bu sorunun nedeni ” Flash Player yüksek kalitede video ve görüntü görüntüleyebilmesine karşın donanımla hızlandırılmış ölçekleme, görüntü ve videoları Flash Player’ın kendisine göre daha net ve hızlı bir şekilde görüntüleyebilmek için bilgisayarınızdaki video veya ekran kartını kullanır.”

Bu özelliğin çalışabilmesi için “Windows’ta VRAM128 MB ile Microsoft DirectX 9 uygulamasına ve Apple Macintosh, OS X v10.2 veya üstü içinse OpenGL’ye ihtiyacınız vardır.” eğer sizteminiz bu özelliği desteklemediği için ekran yeşil oluyor. Sorunun çözümü ise “Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir” i kapatarak yeşil ekran sorunu ortadan kalkıyor.

İzlediğiniz video üzerine mousenin sağ tuşu ile tıklayın “Ayarlar” seçin. Adobe Flash Player ayarları penceresindeki “Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir” in yanındaki kutucuğu bir tefa tıklayın. Kutudaki onay işaretini kaldırdıktan sonra “Kapat” tıklayın.  Şimdi izlediğiniz video sayfasında klavyenizdeki “F5″ tuşuna basın video yeninden yüklenecek resimde görüldüğü gibi yeşik ekran kayboluyor.

12 Yorumlar »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.