Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

Yüksek Hızlı Kablosuz Bağlantı için 802.11n Modu etkinleştirme

Yazan Tarih 07 Ekim 2013 – 14:37Yorum Yok

Yeni bir dizüstü bilgisayarınız var ve ne olursa olsun, Kablosuz Router çalışan 802.11n bağlanmak mümkün değil mi?

802.11n teknolojiye sahipsiniz ama kullanamıyorsanız sorunun kaynağı bunun kapalı olmasıdır. Bu sorunu çözmek için Wlan ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. 802.11n’ i aktif duruma getirmek için adımları takip ediniz.

802.11n standardı ; 11N, Daha Hızlı, Daha Geniş Kapsamlı ve Multimedya’ya Hazır

11N teknolojisi şu an kullanılan 11B ve 11G kablosuz ağların gelişiminde büyük bir adım. Kablosuz cihazların çok geniş bir alanı kapsamalarını ve kablolu ağlar kadar hızlı veri taşıyabilmelerini sağlayan bu teknoloji ile artık evlerde aynı anda yüksek çözünürlükte video izlemek, kablosuz olarak sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak mümkün olacak. Firmalarda ve açık alanlarda ise 11N kablolu Ethernet ağlarının sunduğu kararlılık, performans ve güvenliliği sunuyor. Kablosuz yaşam çok daha hızlı ve keyifli hale geliyor.

11N teknolojisi ile birçok teknik yenilik geliyor. Bunlardan en önemlisi MIMO adı verilen çoklu anten teknolojisi. Birden fazla alıcı ve verici anteni kullanılarak aynı anda artık daha fazla veri almak ve göndermek mümkün. Aynı şekilde kapsama sorunları olan alanlardan kurtulunuyor ve daha geniş alanlar da sorunsuz bir biçimde kapsanabiliyor.

Yüksek Hızlı Kablosuz Bağlantı için 802.11n Modu etkinleştirme

Ağ ve Paylaşım Merkezi bağlantısını Başlat / Denetim Masasını kullanarak başlatın.

2013-10-07-1

Sol bölümden “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” seçeneğini tıklayın.

2013-10-07-2

Kablosuz bağlantısının üzerini sağ tıklayın ve “Özellikleri” seçin.

2013-10-07-4

“Microsoft Ağları için istemci” seçin ve “Yapılandır” butonu tklayın.

2013-10-07-5

“Gelişmiş” sekmesinde “Özellik” bölümünde 802.11n seçin ve “Değer” bölümünde “Enable” seçin.

2013-10-07-6

Not : Eğer 802.11n Modu bulamazsanız… Ozaman Firmware ve sürücünüzü güncelleyin yeniden deneyin. Şansınız yaver gidiyorsa 802.11n kullanabilirsiniz

Ayarları tamamladınız. Şimdi, WiFi yönlendirici yeniden bağlayın ve hız testi çalıştırın. Umarım hızları benimki kadar hızlı ….

 

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.