Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Program Tanıtımları

DNS Programları

Yazan Tarih 21 Mart 2014 – 21:43Yorum Var

Başta Twitter olmakla birlikte tüm yasaklı sitelere ulaşmanızı sağlayan DNS ayarlarınızı değiştirmenize yarayan programları bir araya topladım.

Bugün gündem twitter yasak olmasına rağmen siyasetçiler başta olmakla birlikte bir çok kişi tweet atarak yasağı protesto eden tweetler atmaya attılar. Yasak olmasına rağmen nasıl tweet atabiliyor merak ettiniz mi?

Twitter hebına giriş yapıp Tweet atmak istiyorsanız aşağıdaki programları kullanabilirsiniz. DNS değiştirmenize yarayan bu programlar Windows DNS ayar değiştirmesini bilmeyen kullanıcılar için hazırlanmış basit uygulamalardır. Kullanımları oldukça basit yapmanız gerekn uygun dns seçip kaydet butonuna basmanız yeterli…

1. DNS Jumper

Dns jumper

DNS Jumper, DNS ayarlarını hızlı bir şekilde değiştirebilmeniz için tasarlanmış pratik, ücretsiz ve Türkçe dil seçeneği olan bir program. Kullanılabilecek DNS adreslerine ping atarak hangi adresin daha hızlı olduğunu belirleyip ona geçebilirsiniz. Ayrıca mevcut DNS ayarlarınızı da yedekleyen program istenildiğinde bu ayarlara geri dönüş yapabiliyor.

DNS Jumper v1.0.6

2. DNS Angel

Dns_angel_interface

DNS Angel ile tek tıkla DNS sunucunuzu değiştirebilir, internetin zararlı içeriklerinden korunabilirsiniz. Küçük boyutlu ve kurulum gerektirmeyen bu programı kullanarak uzun ayarlar ile uğraşmadan Norton, OpenDNS gibi internet güvenliğinin önde gelen isimlerinin DNS sunucuları arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

DNS Angel v1.3

3. Genel DNS Sunucusu Aracı

public_dns_tool

Public DNS Server Tool 2.1 (Genel DNS Sunucusu Aracı)  kolayca DNS sunucusu değiştirmek için küçük bir yardımcı programdır.

Genel DNS Sunucusu Aracı v2.1

4. DNS ve Host Değiştirici

DNS ve Host değiştiricisi

Bu yeni versiondaki en önemli özelliklerden biride , DNS degistirme ve HOST dosyasina yazma disinda proxy yöntemi ile de yasaklari asma opsiyonunun ilave edilmis olmasi ve DNS sayisinin 15 e cikartilmasidir , kurulum gerektirmeyen bu programla sadece Youtubeye degil tüm yasakli sitelere sorunsuz baglanabilirsiniz.

DNS ve Host Değiştirici v1.0.7

5. Yeni DNS Değiştirici

YeniDNSDegisitirici

Türklerin geliştirdiği sade bir DNS değiştiricidir. Kullanımı kolaydır. Yeni “DNS Ata” seçeneğine tıklayarak OpenDNS kullanmaya geçebilir yada “Varsayılana Dön” seçeneğinden eski ayarlarınıza dönebilirsiniz.

Yeni DNS

6. DNS Ayarı Değiştirme Programı

dnsexchanger-tamindir-01

Kişisel bir proje olarak geliştirilen DNSExchanger programı Windows işletim sistemleri üzerinde çalışan ve yerel ağ bağlantısı ayarlarınızdaki DNS sunucu adreslerini hızlı bir şekilde OpenDNS, Google DNS ve Comodo DNS servislerine ait adreslere ayarlamanıza ve bunlar arasında geçiş yapmanıza yardımcı olan küçük bir uygulama.

DNS Ayar Değiştirme

Kaynak : http://sekizbir.com/en-iyi-dns-programlari/

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.