Internet Explorer

Web taramanızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getiren en yeni Internet Explorer püf noktalarını bulabilirsiniz. Internet Explorer hakkında yardım alın.

Program Tanıtımları

Program mı arıyorsunuz? Doğru kategoridesiniz aradığınız güncel programlar burada.. Bilgisayar ve Internet kullanırken işinize uyaracak kaliteli programlar

Promosyon

yazılım firmalarının ürünlerini tanıtmak amacıyla belli dönemler ücretsiz olarak dağıttıkları lisansları bu kategoriden temin edebilirsiniz..

Windows 7

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 7 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Windows 8

Kişisel bilgisayarlar için Windows’un bir sonraki sürümü Windows 8 hakkında bilgi edinin. Günlük görevleri daha kolay hale getirin.

Ana Sayfa » Windows 7

FLASH Diskten Windows Kurma

Yazan Tarih 26 Mart 2010 – 22:0733 Yorumlar

Windows kurmanın en bilinen yöntemi CD ve DVD’ den kurmaktır. Ya hiç Flash bellekten kurmayı denediniz mi? Bu yazıda bunu öğreneceksiniz..

CD-Rom’ um bulunmayan notebooklara Windows kurmak her zaman sorun olmuştur. USB destekli bir CD-Rom bulup onunla kurmanız gerekiyor ama anlatacağım yöntem ile Flash diskle ile istediğin bilgisayara Windows kurabileceksiniz hem de artık yanınızda CD taşımanıza gerek kalmıyor.

Anlatıma başlamadan önce bir adet 4 GB Flash bellek ve Windows kurulum Cd’ sine ihtiyacımız var..

Flash diskimize Windows’ u aktarmamız için gerekli olan WinToFlash programı indirin.

WinToFlash kurulum gerektirmeyen, Türkçe dil desteği bulunan bir programdır rar dosyasını bir klasöre açın ve içindeki WinToFlash.exe dosyasını çalıştırın..

Windows kurulum CD’ sindeki dosyaları flash diske aktarmak işlemini başlatmak için programdaki  yeşil onay simgesini tıklayın..

Burada herhangi bir ayara dokunmadan Sonraki butonu tıklayarak bir diğer işleme geçiyoruz.

Önemli kısım burası Windows dosyaları yolu bölümünde Seçin tıklayın ve Windows CD’ sinin takılı olduğu CD-Rom veya DVD-ROM seçin..

USB Sürücü bölümünde Seçin tıklayın ve Windows dosyalarının yükleneceği Flash Belleği seçin..

Hedef ve Kaynak bölümleri seçme işleminin ardından Sonraki butonunu tıklayın.

Windows Lisans sözleşmesi bölümünde Lisans sözleşmesini Kabul şartlarını seçin ve Devam‘ ı tıklayın.

Biçimlendirme Uyarısı Flash belleğinizdeki tüm bilgilerin silineceğini bunu kabul edip etmeyeceğinizi soruyor. Eğer Flash belleğinizde önemli bilgiler varsa bir yedeğini ve daha sonra Tamam butonuna basarak işleme devam edin.. 

Yaptığımız tüm işlemden sonra Windows dosyaları Flash Belleğe aktarılmaya başlandı. Bu işlem 5 ile 10 dakika sürüyor.. bu işlem devam ederken Flash bellek ve DVD-Rom üzerinde herhangi bir işlem yapmayınız.

Windows dosyalarının flash belleğe aktarılma işlemi bitti..

Şimdi sıra geldi Flash bellekten Windows’ u nasıl kuracağımız…

Normal yollardan kurarken bilgisayarımızı CD/DVD-Rom’ dan başlatarak kuruyoruz. Şimdi CD/DVD-Rom yerin USB sürücüsünü seçin Windows kurma işlemini yapacağız.

Bilgisayarınızı Boot etmek için açılış ekranında Del, F2 veya F10 tuşlarını kullanarak bilgisayarınızı BIOS ayarlarına girin..

Bu Fonksiyon tuşları kullanmış olduğunuz Anakart’ a göre değişiyor.

BIOS ayarları bölümünden Boot menüsüne girin..

1 St Boot Device bölümüne USB belleği seçin. Değiştirme işleminde kullanacağınız tuşları sağ bölümde veya alt kısımda görebilirsiniz..

Yaptığınız değişiklikleri kaydet…

Windows yüklü Flash Belleğinizi bilgisayar üzerindeki USB girişine takın ve bilgisayarı yeniden başlatın..

Bu yazıyı görünce her hangi tuşa basın ve Windows kurulumuna başlayın…

33 Yorumlar »

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen!.